18 C
Tirana
21/09/2020
Home Tags Moikom Zeqo

Tag: Moikom Zeqo

Dade në homazhet për Moikom Zeqo: Ikja e tij, zbrazëtirë që...

Miq, të afërm e personalitete morën pjesë sot në homazhet e zhvilluara sot në nderim të studiuesit të mirënjohur, Moikom Zeqo në ambientet e...

Sot homazhet për Moikom Zeqon, flet Pandeli Majko: Kur flas për...

Sot zhvillohen në ambientet e Muzeut Kombëtar në Tiranë homazhet në nderim të studiuesit dhe akademikut e mirënjohur Moikom Zeqo. Familjarët, të afërmit dhe miqtë...

“Ditë zie…”; Ismail Kadare reagon për herë të parë pas ndarjes...

Shkrimtari i njohur Ismail Kadare ka thyer heshtjen duke reaguar për herë të pas ndarjes nga jeta në moshën 71-vjeçare të akademikut të njohur...

Xhufi rrëfen telefonatën e fundit me Moikom Zeqon: Mbingarkesa e spitaleve...

Historiani Pëllumb Xhufi ka rrëfyer bisedën e fundit në telefon me personalitetin dhe studiuesin Moikom Zeqo, i cili u shua mëngjesin e djeshëm pas...

“Ah moj Ola, unë po iki…”, gazetarja tregon telefonatën e fundit...

Gazetarja e njohur, Ola Bruko e televizionit ‘news 24’ ka rrëfyer telefonatën e fundit me studiuesin, akademikun dhe shkrimtarin e njohur Moikom Zeqo, pas...

Politika mesazhe ngushëllimi për ndarjen nga jeta të Moikom Zeqos

Politikanët shqiptarë kanë shprehur ngushëllimet e tyre për ndarjen nda jeta të studiuesit, por edhe ish deputetit të PS, Moikom Zeqos në moshën 71-vjeçare. ...

“Nuk ia bëra një telefonatë”, miku i Moikom Zeqos rrëfen pengun...

Pedagogu i njohur Erion Kristo e ka njohur në një spektër më të gjerë studiuesin dhe shkrimtarin e mirënjohur Moikom Zeqo, i cili u...

Ndarja nga jeta i Moikom Zeqos, reagon shkrimtarja Açka: Ndër të...

Shkrimtarja Flutura Açka ka reaguar menjëherë pas publikimit në media të lajmit për ndarjen nga jeta të studiuesit Moikom Zeqo. Sipas shkrimtares, sot, të gjithë...

Zeqo: A do të dorëhiqet Rama dhe cilat janë dy figurat...

Shkrimtari dhe akademiku i njohur, Moikom Zeqo ka folur për situatën politike në Shqipëri. Në një intervistë për ‘Panorama’, ai mendon se në mars priten...

Rrëfen Moikom Zeqo: Përpilova programin e PS, pse Fatos Nano më...

Moikom Zeqo, një nga personalitetet më të njohur të kulturës sonë kombëtare ka rrëfyer periudhën kur u angazhua në politikë, konkretisht me Partinë Socialiste. Në...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!