24 C
Tirana
27/05/2020
Home Tags Moti i keq

Tag: moti i keq

Moti i keq shkakton vonesa për tragetet, vështirësi në të dyja...

Moti i keq ka bërë që tragetet të mbërrijnë me vonesa në portin e Durrësit. Me festat që po afrojnë, ka nisur edhe fluksi...

Moti i keq/ Pezullohet lundrimi në Vlorë, përroi i Ficos ‘pushton’...

Prej pasdites së djeshme, moti i keq me erë dhe reshje shiu ka shkaktuar një sërë problemesh. Në Vlorë është pezulluar lundrimi detar për shkak...

Nga tërmeti në stuhi, përmbytje rrugësh dhe rrëshqitje dherash gjatë natës...

Pas ankthit të përjetuar prej tërmetit që ra pasditen e së shtunës, vendi ynë nuk po gjen ende qetësi prej dukurive natyrore. Nata e mbrëmshme...

57 mijë abonentë në Shqipëri pa energji elektrike nga moti i...

Moti i keq në vend, me erë të fortë dhe shi ka dëmtuar kryesisht linjat ajrore të furnizimit me energji elektrike. Ministria e Infrastrukturës dhe...

Moti i keq, bllokohet aksi Krujë-Sarisalltik nga rënia e gurëve dhe...

Moti i keq ka përfshirë të gjithë vendin ditën e sotme dhe kjo nuk ka kaluar pa probleme. Ndërkohë mësohet se është bllokuar aksi Krujë-...

Pas motit të keq duke shkaktuar viktima, Greqia preket edhe nga...

Duket se Greqia s’po gjen qetësi gjatë këtyre ditëve si pasojë e fenomeneve natyrore. Pas motit të keq me stuhi të forta, duke shkaktuar nëntë...

Moti i keq ‘mbërthen’ edhe Shqipërinë, stuhi të forta përfshijnë plazhet...

Moti i keq me shira të dendur dhe erëra të forta kanë përfshirë gjatë orëve të fundit edhe vendin tonë. Më të prekura janë zonat...

Stuhi dhe përmbytje/ Moti i keq godet gjatë natës Greqinë, humbin...

Të paktën gjashtë persona, përfshirë edhe dy fëmijë, humbën jetën si pasojë e motit të keq që ka përfshirë gjatë natës së mbrëmshme Greqinë. Era...

Moti i keq, Xhaçka thirrje qytetarëve: Evitoni daljet e panevojshme gjatë...

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, në një dalje për mediat, bëri të ditur se qarqet më të prekur nga moti i keq që ka...

Mot i keq dhe temperatura nën zero, paralajmërojnë sinoptikanët: Kujdes dhe...

Duke filluar nga dita e sotme, sinoptikanët kanë parashikuar një mot të keq të shoqëruar me erëra të forta dhe temperatura të ulëta në...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!