22 C
Tirana
27/05/2020
Home Tags Mustafaj

Tag: Mustafaj

Mustafaj: Edhe Rama përflitet se merr drogë, SPAK-u të hetojë edhe...

Ish-ministri i Jashtëm i Shqipërisë Besnik Mustafaj akuzoi kryeministrin Edi Rama se vazhdon që të zgjedhë njerëz të inkriminuar sepse i shërbejnë atij. Ai...

Mustafaj: Jam ithtar i marrëveshjes, mund të ketë zgjedhje të pjesshme

Ish - ministri i Jashtëm Besnik Mustafaj mendon se opozita veproi mirë që bëri marrëveshje me pozitën. Gjithashtu ai mbështet listat e hapura, sepse...

Mustafaj: Shengeni Ballkanik nismë e marrë e Ramës, LDK po gabon

Ish ministri i Jashtëm Besnik Mustafaj mendon se Shengeni Ballkanik është një nismë e marrë e Edi Ramës, i cili në këtë rast po...

Mustafaj: Populli pret shumë nga SPAK, paketa anti-shpifje e rrezikshme

Shkrimtari Besnik Mustafaj shpreson që SPAK (Struktura e Posaçme Anti Korrupsion) të veprojë sa më parë, pasi shqiptarët presin shumë e nuk duan zhgënjim. “Lajm...

Besnik Mustafaj i tregon arsyet Metës se përse duhet të ketë...

Shkrimtari Besnik Mustafaj i shikon veprimet e presidentit Ilir Meta si një përpjekje serioze për të mbrojtur Kushtetutën. Ai thotë se është e vështirë...

Mustafaj për konfliktin në Gjykatën Kushtetuese: Nuk është humor, zgjidhja gjendet...

Analisti Besnik Mustafaj mendon se ngërçi i radhës në Gjykatën Kushtetuese ka ardhur për shkak të mosfunksionimit të shtetit.  Ai e quan dramatike faktin...

Mustafaj: Nëse nuk njihet Kosova, Shengeni ballkanik i parealizueshëm

Analisti Besnik Mustafaj mendon se pavarësisht se mini Shengeni ballkanik është pritur pozitivisht nga ndërkombëtarët, nëse në të nuk përfshihet edhe Kosova, atëherë do...

Analisti Mustafaj shpjegon se përse në pranverë do të ketë zgjedhje

Analisti Besnik Mustafaj mendon se në pranverë në Shqipëri do të ketë zgjedhje parlamentare. Ai bazohet në këtë përfundim në kërkesat e vazhdueshme të...

Marrëveshje e dytë Rama – Basha? Mustafaj jep mendimin e tij

Analisti Besnik Mustafaj mendon se një marrëveshje e dytë midis Edi Ramës dhe Lulzim Bashës mund të bëhet, por ai mendon se nga kreu...

Mustafaj këshillon shumicën dhe opozitën: Uluni e dialogoni, ose prisni furtunë...

Analisti Besnik Mustafaj, këshillon aktorët politikë në vend që të ulen e të dialogojnë për të gjetur zgjidhjen e krizës politike, në të kundërt...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!