34 C
Tirana
11/07/2020
Home Tags Mynyr Koni

Tag: Mynyr Koni

Gara për Universitetin e Tiranës, Koni kundër Shahinit: Nuk ka zgjedhje...

“Nuk ka zgjedhje në 30 korrik”, kështu ka deklaruar Rektori i Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni përsa iu përket zgjedhjeve në Universitete. Përmes një...

Studentët e ekonomikut pa diploma, Mynyr Koni akuzon Shahinin për njëanshmëri:...

Rektori i Universitetit të Tiranës Mynyr Koni ka reaguar në lidhje me problematikën e nënshkrimit të kartonit të diplomave për vitet akademike 2017-2018 dhe...

Shahini: Rektori i Universitetit të Tiranës vazhdon të shkaktojë probleme, Meta...

Ministrja e Arsimit Besa Shahini ka renditur disa nga prioritetet e 2020-ës për arsimin e lartë. Ndër të tjera, ministrja u ndal edhe te përplasjet...

Tentativat për shkarkimin e Konit, eksperti i arsimit: Duan të marrin...

Eksperti i arsimit, Ndriçim Mehmeti shprehet se tentativat për shkarkimin e rektorit të Tiranës kanë të bëjnë me disa prona që zotërohen nga ky...

Zuri vendin e Mynyr Konit, tre vendimet e rektorit të ri...

Një ditë pas emërimit si rektor i Universitetit të Tiranës, Bernard Dosti ka firmosur tre vendimet e para në këtë post, që lidhen me...

Pezullimi/ Koni mohon përplasjet me Ramën: Vendimi i Shahinit politik dhe...

Mynyr Koni, rektori i pezulluar i Universitetit të Tiranës e priste propozimin e Ministres së Arsimit Besa Shahini, të cilin e konsideron të pa...

Pas pezullimit të Mynyr Konit, Besa Shahini emëron rektorin e përkohshëm

Ministrja e Arsimit, Besa Shahini ka caktuar rektorin e përkohshëm të Universitetit të Tiranës, pas pezullimit nga detyra të Mynyr Konit. Sipas ‘A2 news’, në...

Pezullimi i rektorit Koni, Vokshi: Atë nuk e bëri me Shullazin,...

Ish-deputeja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi shprehet se pezullimi i Rektorit Mynyr Koni cënon autonominë universitare. Në një status në ‘Facebook’, Vokshi hedh akuza mby...

Pezullohet nga detyra rektori Mynyr Koni, Shahini kërkesë Metës: Shkarkoje

Ministrja e Arsimit, Besa Shahini ka deklaruar sot se pezulluar nga detyra Rektorit të Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni, pasi sipas saj, ai është...

Rama sulmon sërish Mynyr Konin: Kujt i ankohet? Universiteti nuk është...

Kryeministri Edi Rama ka sulmuar sërish rektorin e Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni, gjatë një bashkëbisedimi me studentë lidhur me  ‘Programin Kombëtar të Praktikave...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!