23 C
Tirana
02/06/2020
Home Tags Nathalie Loiseau

Tag: Nathalie Loiseau

Negociatat/ Ish-kryeministri i Suedisë kundër zyrtares së Francës: Populizëm i hapur

Ish-kryeministri i Suedisë, Carl Bildt e ka kritikuar qëndrimin e Nathalie Loiseau, kryesuese e listës së partisë së Emmanuel Macron për zgjedhjet evropiane, për...

Kryeson listën për Parlamentin Evropian; ish-ministrja e Francës: Isha unë që...

Nathalie Loiseau ka pranuar gjatë një interviste për ‘RTL’ se ka bllokuar vitin e kaluar hapjen e negociatave të Bashkimit Evropian me Shqipërinë dhe...

Ministrja franceze: gjendja aktuale e BE nuk jep mundësi për zgjerim

Në një intervistë për gazetën e Beogradit, 'Politika', ministrja e Çështjeve Europiane në qeverinë franceze, Nathalie Loiseau, tha se gjendje e tanishme e Bashkimit...

Franca: Brexit mund të shtyhet, nëse e kërkojnë britanikët

Shtyrja e datës së daljes së Britanisë nga Bashkimi Europian (e vendosur për më 29 mars), është juridikisht dhe teknikisht e mundur nëse e...

Pacolli për vizitë pune në Paris, nuk humbet mundësinë të takohet...

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli ndodhet për një vizitë pune më Paris të Francës, ku është takuar me ministren për Çështjet Evropiane,...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!