27 C
Tirana
06/07/2020
Home Tags NATO

Tag: NATO

Pa Amerikën, a do të munden europianët ta marrin vetë në...

Shoku nuk ka kaluar akoma. Pak ditë pas njoftimit të presidentit, Donald Trump për tërheqjen e një pjese të trupave amerikane nga Gjermania, flitet...

Anulohet takimi i NATO-s në Tiranë. Xhaçka për akuzat e PD:...

Shqipëria nuk do të pres në muajin qershor ministrjalin e NATO-s, parashikuar të zhvillohej në Tiranë. Ministrja Olta Xhaçka konfirmoi këtë lajm, duke u...

“NATO i përgjigjet COVID19”, Stoltenberg: Mbi 100 misione furnizimi dhe mijëra...

Të mërkurën është mbledhur ministeriale i NATO-s në një video-konferencë, ku e pranishme ka qenë dhe Ministrja e Mbrojtjes së Shqipërisë Olta Xhaka. Sekretari...

Lufta ndaj COVID-19, Rama: I kemi kërkuar ndihmë NATO-s, por s`e...

Kryeministri Edi Rama deklaroi në emisionin “Top Talk” në Top Channel, se ka kërkuar ndihmë nga NATO për përballimin e situatës nga koronavirusi. Rama...

Lulzim Basha uron Maqedoninë e Veriut për anëtarësimin në NATO

Lulzim Basha uroi Maqedoninë e Veriut për anëtarësimin e saj në NATO. Në mesazhin e tij Basha e cilëson këtë një “process të vonuar”...

Republika e Maqedonisë së Veriut bëhet zyrtarisht anëtare e NATO-s

Republika e Maqedonisë së  Veriut, sot, është bërë anëtarja më e re e NATO-s. Aleatët e NATO-s e kanë nënshkruar Protokollin e Pranimit të...

Thirrja e gjeneralit të SHBA në Tiranë: Kërcënimi i së ardhmes...

Gjenerali i SHBA, Michael Barbero ka folur mbi sfidat e sigurisë aktuale dhe ato të së ardhmes gjatë një mëngjesi pune me politikanë shqiptarë...

SHBA përgatitet për manovrat më të mëdha ushtarake në Evropë që...

Shtetet e Bashkuara të Amerikës po përgatiten për të kryer manovrat më të mëdha ushtarake që prej Luftës së Ftohtë në Evropë. Në kontinentin...

NATO pas Samitit në Londër

 Ana Otasheviç/ Demostat Përkujtimi i 70-vjetorit të NATO-s në Londër duhej të vërtetonte se gjithçka është në rregull ndër antarët e organizatës më të...

Vuçiç: Nëse do të ishte Putin president, NATO nuk do na...

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç deklaroi se e shkuara do të ishte ndryshe nëse Vladimir Putin do të ishte në krye të Rusisë, kur...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!