27 C
Tirana
06/07/2020
Home Tags Nderkombetaret

Tag: nderkombetaret

Reforma në drejtësi, pse ka munguar ‘alternativa e tretë’

Alfred Lela Komentariati politik, përfshirë autorin e këtyre radhëve, nuk kanë qenë seriozë, të vërtetë dhe as të thellë me reformën në drejtësi. Këto mangësi...

Meta i kthen Ramës ‘anti-shpifjen’: Instalon censurë, rrezik për demokracinë

Presidenti Ilir Meta dekreton kthimin për rishqyrtim në Kuvend të paketës “anti-shpifje” duke evidentuar disa shkelje . Presidenti thekson se paketa shkel parimet themelore kushtetuese...

Debati për Kushtetuesen, Meta me tone të forta: SHBA-të janë si...

Presidenti Ilir Meta ka folur me tone të ashpra lidhur me debatin e thelluar tashmë pasi KPA vendosi shkarkimin e Besnik Muçit si prokuror,...

Deputeti: PS donte zgjedhje, por ndërkombëtarët nuk e lejuan

Deputeti i opozitës parlamentare Myslim Murrizi, tregoi se ditën që PD dorëzoi mandatet, shumica ishte gati që ta çonte vendin në zgjedhje të parakohshme. Por...

Fatos Lubonja: Opozita dhe ndërkombëtarët, ndryshim paradigme

Së fundi më kanë tërhequr vëmendjen dy deklarata kontradiktore që vijnë nga opozita. E para, është një letër e kryetares së Bashkisë së Shkodrës,...

“30 qershori mund të jetë funerali i demokracisë, ndërkombëtarët janë përgjegjës...

Aktivisti Ergys Mërtiri e ka cilësuar 30 qershorin, ditën e zgjedhjeve vendore pa pjesëmarrjen e partive opozitare, si goditjen finale për ta çuar këtë...

Dy parashikimet e Çim Pekës se ç’ndodh pas 30 qershorit: Dy...

Botuesi i syri.net, Çim Peka ka ndarë dy variantet e mundshme që sipas këndvështrimit të tij mund të ndodhin pas 30 qershorit. Në një...

Meta ka një mesazh të fortë për ndërkombëtarët me zgjedhjet që...

Presidenti i Republikës Ilir Meta paralajmëroi aktorët e brendshëm dhe të jashtëm se do të mbajnë përgjegjësi përpara popullit shqiptar nëse nxisin konflikt në...

Pedagogu nuk pranon të flasë për ndërkombëtarët: Kanë ardhur për hesapet...

Pedagogu Erion Kristo në studion e emisionit ‘A-Show’ refuzoi të bënte një koment për sjelljen e ndërkombëtarëve ndaj opozitës. Sipas tij, të huajt vijnë në...

Paloka analizon qëndrimet e ndërkombëtarëve: Nuk janë kundër opozitës

Nën/kryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka nuk mendon se ndërkombëtarët janë kundër opozitës. Duke marrë si shembull qëndrimin e CDU/CSU për progres-raportin dhe raportimin...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!