22 C
Tirana
27/05/2020
Home Tags Ndryshim

Tag: ndryshim

Hajdari: Shqipërisë i duhet ndryshimi i sistemit zgjedhor dhe hapja e...

Deputetja e opozitës parlamentare Rudina Hajdari deklaroi se ajo do të luftojë që ta ndryshojë sistemin zgjedhor në vend, pasi ky aktuali nuk është...

Kongresmeni amerikan Engel: Jam kundër ndryshimit të kufijve, do sillte një...

Kongresmeni amerikan Eliot Engel mendon se ideja e ndryshimit të kufijve midis Kosovës dhe Serbisë është diçka e gabuar, e kjo do të sillte...

Sekretari amerikan i shtetit Pompeo: NATO në rrezik, duhet që të...

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo mendon se NATO-ja duhet të ndryshojë, në të kundërt rrezikon të bëhet e padobishme. Duket se edhe zyrtari...

Ish kryeprokurori i Apelit: SPAK do bëjë ndryshimin e madh, gjyqësori...

Ish-drejtuesi i Prokurorisë së Apelit, Shkëlqim Hajdari mendon se kur Prokuroria e Posaçme Antikorrupsion (SPAK) do të nisë punën e saj, në Shqipëri do...

Lubonja: Për shqiptarët, mendimi për opozitën nuk ka ndryshuar

Analisti Fatos Lubonja mendon se opozita i ka djegur mandatet jo për shqiptarët, por për ndërkombëtarët. Ai shtoi se opozita po ashtu bashkëpunon me...

Rruga e Lumit të Vlorës, punimet vazhdojnë në Lotin II

Fondi Shqiptar i Zhvillimit ka dhënë së fundmi detaje për një nga projektet më të diskutuara në infrastrukturë siç është rruga e Lumit të...

Kryemadhi: Të ndryshojmë sistemin, duhet t’ia rikthejmë pushtetin qytetarëve

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, mendon se ka ardhur momenti në Shqipëri që sistemi të ndryshojë, pasi është e papranueshme që pushteti të jetë...

Video/ Basha: Shqiptarët kanë nevojë për ndryshim, ky do të jetë...

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, postoi në profilin e tij në Facebook videon e protestës madhështore të opozitës dhe ka bërë thirrje për ndryshim....

Thaçi ndryshon mendje: Jam kundër ndryshimit të kufijve të Kosovës

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka një tjetër mendim tani sa i përket kufijve të vendit. Në një intervistë për gazetën spanjolle “La Vanguardia”,...

Vasili: Banditët me Ramën në krye ndryshojnë ndarjen territoriale dhe dhunojnë...

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se e ka kthyer Shqipërinë në çifligun e tij. Akuza e tij vjen pasi...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!