21 C
Tirana
14/08/2020
Home Tags Negociata

Tag: negociata

Merkel: Shqipëria ka plotësuar shumë kërkesa që i kishim vendosur, koha...

Kancelarja gjermane, Angela Merkel mbështet çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Deklaratën ajo e bëri në një konferencë për shtyp, pas...

Kryemadhi: Të hapen menjëherë negociatat, do të jetë sinjal shprese për...

Kryetarja e LSI-sw Monika Kryemadhi i shprehu angazhimin e plotë në përmbushjen e nëntë kushteve të Bundestagut, Komisionerit për Politikën e Fqinjësisë Evropiane dhe...

Tahiri: Kosova duhet që t’i kërkojë Serbisë 1/8 e pasurisë së...

Ish-ministrja për Dialog Edita Tahiri mendon se taksa e vendosur ndaj produkteve që vijnë nga Serbia dhe Bosnja ka bërë që procesi i dialogut...

Mustafa nuk i mbyll derën negociatave me Kurtin për qeverinë

Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, nuk e përjashton mundësinë që bisedimet me lëvizjen Vetëvendosje të vazhdojnë, por ai e bën të...

Mustafa: VV-ja dështoi për t’ia hedhur fajin LDK-së, duam ndarje të...

Kreut të LDK-së Isa Mustafa nuk i ka pëlqyer mesazhi në video i kryetarit të Vetëvendosjes Albin Kurti, i cili tregoi arsyet se përse...

Plenkoviç: Në samitin e Zagrebit synojmë të hapin negociatat me Tiranën...

Kryeministri i Kroacisë Andrej Plenkoviç deklaroi se në Samitin e Zagrebit vendi i tij do të punojë që të nisin negociatat për futjen në...

Zv/presidenti i PE-së: Hapja e negociatave në mars e realizueshme, por...

Zëvendëspresidenti i Parlamentit Evropian Dimitrios Papadimoulis mendon se Bashkimi Evropian bëri gabim që nuk hapi negociatat si me Shqipërinë, ashtu edhe me Maqedoninë e...

Kryeministri holandez: Shqipëria nuk është ende gati për nisjen e negociatave...

Kryeministri i Holandës Mark Rutte e bëri të qartë se Holanda nuk është kundër zgjerimit të Bashkimit Evropian, por shtetet me të cilat duhet...

Hapja e negociatave/ Macron kërkon investime, pastaj të nisin procedurat për...

Presidenti i Francës Emmanuel Macron nuk ka ndryshuar mendim sa i përket hapjes së negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Ai mendon se...

Borell: Jam spanjoll, por kjo nuk përbën problem në negociatat Kosovë-Serbi

Ish-ministri i Punëve të Jashtme të Spanjës, Josep Borell, ka nisur detyrën e shefit të diplomacisë së Bashkimit Evropian. Në Kosovë pai ka marrë...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!