18 C
Tirana
06/06/2020
Home Tags Negociatat qershor 2019

Tag: negociatat qershor 2019

Ministri i Jashtëm i Holandës: Dyert e BE-së për Shqipërinë do...

Ministri i Jashtëm i Holandës, Stef Blok ka deklaruar në Parlament se Qeveria e tij nuk është e interesuar për hapjen e negociatave të...

Zaev denoncon Ramën: Gjermanët të shqetësuar, po i kërcënon me bashkimin...

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka vendosur të denoncojë publikisht kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, për kërcënimet që po i bën Evropës...

Parlamenti i Holandës vendos sot për negociatat me Shqipërinë, i pranishëm...

Në Parlamentin e Holandës do të diskutohet sot për progres-raportin e Komisionit Evropian, ku rekomandohet hapja e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut....

Kryeministri Zaev: Nëse nuk marrim datë për negociatat, Qeveria mund të...

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka deklaruar se ekziston rreziku që Qeveria e tij të bjerë nëse Këshilli Evropian nuk jep në...

Gjermani Michael Roth sërish thirrje për hapjen e negociatave Shqipëri-BE

Për sa i takon Michael Roth, ministër gjerman për Evropën, Bashkimi Europian duhet të marrë një vendim për nisjen e bisedimeve të anëtarësimit me...

‘Politico.eu’: Kritikët e Shqipërisë kundërshtojnë negociatat për shkak të krimit dhe...

Media evropiane ‘Politico.eu’  rendit të paktën dy arsye themelore përse disa shtete të Bashkimit Evropian, të udhëhequra nga Franca, kundërshtojnë hapjen e negociatave me...

Negociatat/ Artan Fuga: Mjerim të mashtrosh se kemi marrë miratimin. Parlamenti...

Tragjedikomedi e propagandës për integrimin evropian, kështu e nis reagimin akademiku Artan Fuga për raportin e Komisionit Evropian për Shqipërinë. Fuga thekson se është...

Sërish drejt shtyrjes së negociatave, Rama e kërkon përgjegjesinë te opozita:...

Ndërkohë që Shqipërisë pritet t’i shtyhet sërish marrja e një date zyrtare për hapjen e negociatave me Bashkimin Evropian, kryeministri Edi Rama po përpiqet...

Brenda 1 ore, Taulant Balla “rrëzon” Gent Cakajn: Negociatat hapen në...

Mazhoranca socialiste duket e papërgatitur sa i përket mënyrës se si do të përballet me vendimin e pritshëm të Këshillit Evropian për të shtyrë...

Rekomandimi i KE/ Qeveria e Gjermanisë ende pa opinion zyrtar për...

Raporti i komisionit të BE-së rekomandon çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Por ky rekomandim duhet të shqyrtohet tani në 28...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!