22 C
Tirana
02/06/2020
Home Tags Negociatat Shqiperi-BE

Tag: negociatat Shqiperi-BE

Hapja e negociatave, 12 shtete kanë deklaruar votën pro Shqipërisë, rreziku...

Edhe pak muaj na ndajnë nga vendimi i Komisionit Europian për hapjen e negociatave me Shqipërinë, por ngecja në zbatimin e reformës në drejtësi...

Gjermani që do vendosë për negociatat me Shqipërinë: Nuk arrij ta...

Stephan Albani, deputeti gjerman i partisë CDU dhe drejtues i grupit parlamentar për Europën Juglindore në Bundestag, ka dhënë mesazhe të qarta për qeverinë...

Hapja e negociatave, Rama thirrje opozitës: Triumfin do e ndajmë bashkë

Në punimet e Asamblesë së PS, Edi Rama i ka bërë thirrje opozitës për një bashkëpunim të gjerë me mazhorancën, në mënyrë që kundërshtarëve...

Hapja e negociatave ende e pasigurtë për Shqipërinë, Maja Koçijançiç: Keni...

Në një analizë rajonale, Komisioni Evropian thekson se po punon për një strategji të re për Ballkanin Perëndimor, ndërkohë që u kërkon vendeve të...

Takimi i Korçës, Kotzias: Nuk kemi probleme të mëdha me Shqipërinë....

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Kotzias beson se do gjendet zgjidhje për disa nga problemet me Shqipërinë në takimin e 20 janarit që...

Hapja e negociatave, Parisi nuk ka ende një qëndrim zyrtar. Ministri...

Në konferencën e përbashkët me kryeministrin Edi Rama, ministri i Brendshëm i Francës, Gerard Collomb nuk ka mundur të japë një përgjigje përfundimtare nëse...

Rama përpiqet të shesë kryeprokurorin e ri si kusht të BE-së,...

Kryeministri Edi Rama po përpiqet të shesë te opinioni publik zgjedhjen pa vetting të kryeprokurorit të ri të përkohshëm si kusht i vendosur nga...

Barometri/ Për çfarë e duan shqiptarët anëtarësimin në BE? Që të...

Shqiptarët, në Shqipëri dhe Kosovë, janë populli më pro Bashkimit Evropian në Ballkanin Perëndimor, por kjo jo sepse i kuptojnë të drejtat dhe detyrimet...

Polonia pro hapjes së negociatave BE-Shqipëri. Rama: Jeni model për ne;...

Kryeministrja e Polonisë, Beata Szydlo ka shprehur mbështetjen e vendit të saj për hapjen e negociatave midis Shqipërisë dhe Bashkimit Evropian. Gjatë konferencës së...

Skepticizmi i Holandës, ministri Zijlstra-Ditmir Bushatit: Nuk duam të nxitohemi me...

Në kuadër të punimeve të Ministerialit të NATO-s në Bruksel, Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati zhvilloi një takim me Ministrin...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!