18 C
Tirana
10/07/2020
Home Tags Negociatat

Tag: negociatat

“Prokurorët e Hagës janë të pavarur”, analisti gjerman: Aktakuza ndaj Thaçit...

Analisti Bodo Weber thotë për DW se aktakuza ndaj Thaçit dhe ish-krerëve të UÇK-së ka dashur te parandalojë ndonjë pazar në negociatat e Grenellit. Deutsche...

Rama i ka mohuar, PE miraton amendamentin me 15 kushtet për...

Me 388 vota pro, 280 vota kundër dhe 19 abstenime Parlamenti Europian të enjten mbrëma (18 qershor) miratoi amendamentin e Grupit të Partive Popullore...

Negociatat, COVID-19 dhe rindërtimi, Luigi Soreca bisedon me Lulzim Bashën

Ambasadori i Delegacionit të Bashkimit Europian në Shqipëri Luigi Soreca pati një bisedë me Kreun e Partisë Demokratike Lulzim Basha lidhur me zhvillimet në...

Negociatat/ SHBA përshëndet vendimin e BE: Jemi partner i Shqipërisë në...

Departamenti Amerikan i Shtetit përshëndeti vendimin pozitiv të ministrave të Jashtëm të Bashkimit Europian për hapjen e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut...

Negociatat, Cakaj i bindur: I merituam se kemi bërë reforma

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj, falenderoi ministrant e jashtëm të vendeve të Bashkimit Europian për çeljen e negociatave....

Soreca komunikon online me shqiptarët: 50 milionë eurot për COVID-19 s`janë...

Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri Luigi Soreca zhvilloi një bashkëbisedim online me qytetarët shqiptarë. Soreca i`u përgjigj pyetjeve të qytetarëve, të cilat ishin...

Negociatat me kushte, por Gent Cakaj i mohon: Janë prioritete të...

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj beson se hapja e negociatave u ndikua nga dy faktorë; metodologjia e re...

“Trefishim i kushteve për negociatat”, Genc Pollo: Do i zbatojmë ne...

Ish-deputeti demokrat Genc Pollo reagoi lidhur me vendimin e Këshillit të Ministrave të BE për të hapur negociatat e pranimit me Shqipërinë. Pollo, duke...

“Po” për negociatat, Dritan Shano: BE po sfidon hapur politikën shqiptare

Dritan Shano, një nga zërat e njohur publik në fushën e ekonomisë dhe politikës, shprehet se vendimi i Këshillit të BE për t`i thënë...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!