12 C
Tirana
27/05/2020
Home Tags Ngerc

Tag: ngerc

“Ushtari i partisë”/ Dvorani sërish kryetar edhe me short, a rrezikon...

Institucioni i presidencës ka zgjedhur me short të enjten 9 anëtarët e rinj të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi (KED). Të pranishëm në këtë proces...

Sulo: Ngërçin në Kushtetuese nuk e zhbllokon më asnjë

Gazetari Arjon Sulo mendon se konflikti parlament – president ka tronditur besimin e opinionit publik si dhe të ambasadorëve sa i përket ngritjes së...

Vakancat/ Presidenti Meta kundër KED, bllokon Gjykatën Kushtetuese

Presidenti Ilir Meta  ka bllokuar përkohësisht ringritjen e Gjykatës Kushtetuese. Ai i ka dërguar një letër kryetari të Kuvendit, Gramoz Ruçi ku i kërkon që...

Shkodra në ngërç pasi bllokohen fondet për bashkinë, Ademi ankohet tek...

Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit, përmes Degës së Thesarit në Shkodër nuk ka transferuar fondet për Bashkinë e qytetit. Një veprim i tillë është...

SHBA/ Çështja e emigracionit fut Kongresin në një ngërç politik

Demokratët e Kongresit po bëjnë presion për më shumë mbrojtje për azilkërkuesit në kufirin e vendit me Meksikën. Këtë javë ata publikuan një ligj...

Luigi Soreca: Protesta e drejtë kushtetuese, politika të punojë t’u japë...

Kreu i delegacionit të Bashkimit Evropian në Shqipëri, Luigi Soreca dha një intervistë të premten në mbrëmje në Euronews TV ku foli për integrimin...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!