11 C
Tirana
27/05/2020
Home Tags Nikolla Gruevski

Tag: Nikolla Gruevski

Video/ Arrestohet Nikolla Gruevski, gjykata e Budapestit sot vendos për ekstradim...

Gjykata e Budapestit në Hungari pritet të vendosë sot për fatin e ish-kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Nikolla Gruevski, pasi u arratis në nëntor...

Në Shqipëri janë fshirë regjistrimet e arratisjes së Nikolla Gruevskit

Kryeprokurori i Maqedonisë së Veriut, Lubomir Jolevski ka konfirmuar se Shqipëria nuk i ka dorëzuar asnjë regjistrim nga kamerat e sigurisë mbi arratisjen e...

Personi i dytë që e vizitoi Gruevskin në Budapest

Edhe një tjetër i punësuar në doganë, përveç Aleksandar Trajkovski, ka vizituar Nikolla Gruevskin në Budapest. Këtë e konfirmoi drejtori i Doganës, Gjoko Tanasoski,...

Gruevski largohet nga Hungaria, mediat: Dy vendet ku mund të fshihet

Ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski, për të cilin ka një urdhër arresti, është larguar edhe nga Hungaria. Lajmin e ka bërë të ditur mediat...

Mediat maqedonase: Gruevski zbrazi llogaritë bankare para se të arratisej në...

Ish-kryeministri Nikolla Gruevski, sipas mediave maqedonase ka boshatisur llogaritë e tij ballkare  në kohën kur Gjykata e Apelit po shqyrtonte provat që e fajësonin...

Arratisja e Gruevskit, Meta: Pranoi fajësinë; edhe mua më kanë ofruar...

Presidenti Ilir Meta është pyetur në lidhje me zhvillimet në Maqedoni ku ish-kryeministri Nikolla Gruevski është shpallur në kërkim dhe ndaj tij ka tashmë...

Arratisja e Gruevskit/ Fqinjët e Maqedonisë po “mbyllin kufijtë”; asnjë reagim...

Qeveria e Hungarisë ka mohuar në mënyrë kategorike se ka ndihmuar Nikolla Gruevskin të arratiset nga Maqedonia dhe të kërkojë strehim politik në këtë...

Mediat serbe: Gruevski u arratis nga Shqipëria me pasaportë false

Arratisja e ish-kryeministrit maqedonas, Nikolla Gruevski, për në Hungari ka ngritur shumë pikëpyetje në vendin fqinj. Gruevskit i ishin bllokuar pasaportat që prej vitit...

Shpallet në kërkim Nikolla Gruevski; ish-kryeministri i Maqedonisë zhduket pa lënë...

Policia e Maqedonisë është vënë në kërkim të ish-kryeministrit Nikolla Gruevksi. Ai është dënuar me dy vite burg për shkak të shkeljes së procedurave...

Dënohet me dy vjet burg ish-kryeministri Nikolla Gruevski

Dënohet me dy vjet burg ish-kryeministri i Maqedonisë. Bashkë me ish-ndihmës ministritn e Brendshëm, Gjoko Popovski, ai u shpall fajtor për rastin “Tanku”, ku akuzohen...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!