23/01/2020
Home Tags Nisma Thurje

Tag: Nisma Thurje

Mbërrin në SPAK kallëzimi i parë penal, kërkohet hetim për zyrtarë...

Ka mbërritur kallëzimi i parë penal në SPAK,  në Prokurorinë e Posaçme vetëm pak ditë pasi nisi zyrtarisht punën. Është ‘Nisma Thurje’ ajo e cila...

Aktivisti Endri Shabani: Protestat vijnë për shkak të pakënaqësisë në popull

Aktivisti i “Nismës Thurje”, Endri Shabani i ftuar në mbrëmjen e sotme në emisionin “A Show” të drejtuar nga Adi Krasta në “News 24”...

“Bashkohu kundër sistemit”, kush po e organizon peticionin në Tiranë dhe...

Dy stenda janë ngritur në Tiranë, në urën te ‘Shallvaret’ (në afërsi të ish-Bllokut) dhe në kryqëzimin e 21 dhjetorit, ku qytetarë të ndryshëm...

Video/ Qytetari i revoltuar proteston i vetëm me borinë e makinës...

Një qytetar i revoltuar ka protestuar mbrëmjen e sotme para Kryeministrisë në një mënyrë të veçantë, duke i rënë borisë në shenjë proteste. Ai ka...

Erion Veliaj dhe biznesmeni i fuqishëm tërhiqen pas rezistencës së banorëve

Kompleksi i pallateve në fushën e Laprakës nuk do të ndërtohet. Kështu raporton ‘Nisma Thurje’, e cila mbështeti rezistencën e banorëve të zonës për...

Tjetër protestë sot në Tiranë, shoqëria civile organizohet kundër koncesioneve të...

I gjithë vendi është përfshirë javët e fundit nga disa protesta të organizuara nga qytetarët dhe partitë politike. Pas protestës së javës së kaluar...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!