21/02/2020
Home Tags Oerd Bylykbashi

Tag: Oerd Bylykbashi

PS kundër moratoriumit për gjyqtarët e zgjedhjeve, Bylykbashi: Ata që kanë...

Oerd Bylykbashi, përfaqësuesi ligjor i PD për Reformën Zgjedhore ka reaguar pasi PS hodhi poshtë propozimin e paraqitur sot në tryezë për një moratorium...

Reforma Zgjedhore, i mandatuari i opozitës shpjegon si u arrit ulja...

Ndër prej një viti kriza politike dukej shumë larg zgjidhjes, dje palët mazhorancë-opozitë dhe opozitë parlamentare janë ulur në një tryezë të përbashkët për...

Pjesë e dosjes ‘184’/ PD ‘tërhiqet’ për Damian Gjiknurin, përfaqësuesit e...

Partia Demokratike dhe opozita e bashkuar jashtëparlamentare ka nisur sot negociatat e para për gjetjen e një rrugëdalje për miratimin e Reformës Zgjedhore. Kreu i...

Bylykbashi: Provat që 30 qershori u manipulua, si e rritën komisionerët...

Ish deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi, ka publikuar prova që tregojnë se zgjedhjet e 30 qershorit kanë qenë të manipuluara. Ai ka deklaruar se...

Përfundon takimi i ‘Venecias’ me përfaqësues të opozitës: Parlamenti, lojë të...

Ka përfunduar takimi i delegacionit të Komisionit të Venecias me përfaqësues të opozitës, përkatësisht Oerd Bylykbashin nga PD dhe Klajda Gjosha nga LSI sot...

Bylykbashi kujton hezitimin e Ramës: Ligji i dekriminalizimit është antikueshtetues

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi shprehet se kur u miratua ligji i dekriminalizimit nuk e kishte menduar ndonjehere se mazhoranca ka kaq shumë...

Bylykbashi: 13 tetori? Të gjitha partitë në zgjedhje, mundim Ramën

Demokratët, deri tani, nuk e kanë deklaruar zyrtarisht nëse janë të gatshëm të regjistrohen në zgjedhjet e 13 tetorit, Oerd Bylykbashi, flet në emër...

Protesta te Teatri, Bylykbashi rendit arsyet: Pse artistët i “friken” Reformës...

Ish-deputeti i PD, Oerd Bylykbashi ka komentuar aksionin e nisur prej mëngjesit me përplasje mes artistëve e qytetarëve dhe Policisë së Shtetit kundër shembjes...

Tri vitet e ‘drejtësisë së re’, Bylykbashi rendit ‘rezultatet’

Ish-deputeti Oerd Bylykbashi ka kujtuar nëpërmjet një statusi në Facebook tre vjetorin e miratimit në parlament të ndryshimeve kushtetuese për reformën në drejtësi. “Gëzuar...

Bylykbashi: Rama, tentativa për të kontrolluar SPAK-un

SPAK, është institucioni i vetëm që ngjall besim tek opozita. Këtë la të kuptohet Oerd Bylykbashi, ish-deputeti i PD në emisionin ‘Top Talk’. “Unë jam...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!