19 C
Tirana
29/09/2020
Home Tags Opozita

Tag: opozita

Hapje 100 % të listave dhe ruajtje të koalicioneve, Opozita e...

Opozita e Bashkuar ka dorëzuar në Këshillin Politik draftin për ndryshimet kushtetuese në Kodin Zgjedhor. Opozita jashtëparlamentare propozon hapje të listave 100% dhe koalicionet të...

Patozi: PS duket e vendosur për miratimin e draftit të saj,...

Koordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi ka reaguar sërish ndaj draftit të propozuar nga PS për Kodin e ri Zgjedhor. Në një reagim në rrjetet...

Gjekmarkaj: PD e LSI në zgjedhje me dy koalicione të veçanta,...

Analisti i njohur Agron Gjekmarkaj ka deklaruar se PD dhe LSI duhet të hyjnë në zgjedhjet e 25 prillit me dy koalicione të veçanta. Sipas...

Opozita paralajmëron bojkot të parlamentit, Përmeti: Të gjithë jeni frikacak, fshiheni...

Deputeti Andi Përmeti reagoi ashpër nga foltorja e parlamentit për draftin e propozuar nga PS për ndryshimet kushtetuese në Kodin Zgjedhor, e cila propozon...

Spiropali “përplaset” me Hajdarin në Kuvend: Pije detin Rudina, do dalësh...

Ministrja Elisa Spiropali ka pasur një përplasje me Rudina Hajdarin në seancën plenare në Kuvend, teksa kjo e fundit reagoi ashpër lidhur me draftin...

Fushata elektorale/PD nis votimin e kandidatëve nga anëtarësia. Del lista e...

Procesi qe nis nesër nga Qarku i Kukësit, ndodh për herë te parë në një parti politike dhe për herë të parë në Shqipëri....

Kreu i opozitës ruse del nga spitali, çfarë thonë mjekët për...

Kreu i opozitës ruse, Alexey Navalny ka dali nga spitali  gjerman ku kurohej prej thujase një muaji, pas helmimit që gati i mori jetën. Navalny...

Përfundon mbledhja e Bashës me aleatët, çfarë u diskutua në 60...

Rreth një orë ka zgjatur mbledhja e kryedemokratit Lulzim Basha me aleatët e PD-së, takim që nisi prej orës 15:00 në selinë blu Në fokus...

Opozita i dorëzon Këshillit Politik letrën që do t’i drejtojë ODIHR,...

Vazhdon ende ngërçi në Këshillin Politik për formulën e koalicioneve, ndarjen e mandateve dhe listat e hapura, pasi ende palët s'kanë gjetur një konsesus...

“Ramën s’e ndalën as ambasadorët”, Ylli Manjani: Opozita mos humbë kohë...

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani shprehet se opozita jashtëparlamentare është legjitime për të marrë çdo vendim, por sipas tij nuk ka kohë të humbasë...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!