11 C
Tirana
29/05/2020
Home Tags OSBE

Tag: OSBE

OSBE e shqetësuar për rritjen e korrupsionit në Shqipëri, thirrje për...

Prezenca e OSBE-së në Shqipëri shpresh shqetësim për rritjen e shkallës së korrupsionit në vendin tonë. Faqja e OSBE në Shqipëri, bazuar në indeksin e fundit për...

OSBE përshëndet marrëveshjen për Reformën Zgjedhore: Hap i rëndësishëm në dobi...

Pas marrëveshjes së palëve politike për reformën Zgjedhore vjen reagimi i OSBE. OSBE e sheh marrëveshjen si një hap të parë të rëndësishëm drejt një...

Lubonja: Rama e ka aftësi, mund të përshtatet me Putinin siç...

Analisti Fatos Lubonja mendon se Edi Rama ka aftësi për të ‘folur’ gjuhë të ndryshme të partnerëve që ka përballë. Ndërsa do të vizitojë...

Minxhozi: Presidenca e OSBE-së detyrë shumë e vështirë

Analisti Skënder Minxhozi mendon se kryesimi i OSBE-së nga Shqipëria është një detyrë e vështirë dhe ai do të dëshironte që shqiptarët të kishin...

Kthimi i ‘anti-shpifjes’ në Kuvend, OSBE e gatshme të bashkëpunojë për...

Përfaqësuesi i OSBE-së për shtypin, Harlem Desir tha sot është i gatshëm të punojë me autoritetet shqiptare për përmirësimin e ligjit të shtypit, veçanërisht...

Krahu i djathtë i Ramës në OSBE, pse Ditmir Bushati dhe...

Kryeministri Edi Rama ka emëruar ish-ministrin e Jashtëm Ditmir Bushati si të dërguarin e tij të posaçëm në OSBE. Lajmi u bë i ditur dje...

Rama bën ‘paqe’ me Bushatin, i cakton detyrën e rëndësishme në...

Ish-ministri i jashtëm Ditmir Bushati është caktuar i dërguar i posacëm për OSBE-në. Lajmi është bërë i ditur përmes një njoftimi në faqen zyrtare...

Shqipëria merr drejtimin e OSBE, Bushati: Fazë maturimi, po trajtohemi në...

Deputeti socialit Ervin Bushati sqaroi rolin e Shqipërisë në kryesimin e OSBE-së. I ftuar në emisionin ‘45 Minuta’ Bushati tha se kryesimi i Shqipërisë...

Ambasadori i SHBA-së në OSBE: Krenar që Shqipëria do të kryesojë...

Ambasadori i SHBA-së në OSBE James S.Gilmore deklaroi se vendi i tij është krenar për Shqipërinë që do të kryesojë Organizatën për Sigurinë dhe...

Dade: Kryeministri të zgjidhë problematikën për zgjedhjet e ardhshme, pastaj të...

Ish-ministrja e Jashtme Arta Dade mendon se kryeministri Edi Rama përpara se të ‘përveshë mëngët’ për të drejtuar OSBE-në, duhet që të zgjidhë problemet...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!