21 C
Tirana
05/07/2020
Home Tags Osmani

Tag: osmani

Osmani: Shpresojmë të thellojmë bashkëpunimin me ambasadorin Grenell në qeverinë e...

Nënkryetarja e LDK-së, Vjosa Osmani, e pranon se zhvillimi ekonomik dhe hapja e perspektivës për rininë duhet të jenë prioritare në Kosovë. Ajo shkroi...

Osmani: Marrëdhëniet LDK-VV kanë pësuar një goditje të fortë, koalicioni duhet...

Nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës Vjosa Osmani deklaroi se marrëdhëniet midis partisë së saj dhe lëvizjes Vetëvendosje kanë pësuar një goditje të fortë. Ditën...

Vjosa Osmani është kundër bashkimit Kosovë – Shqipëri

Vjosa Osmani është kundër bashkimit territorial të Kosovës dhe të Shqipërisë. Një nga figurat kryesore të LDK-së mendon se teza e hedhur nga Vetëvendosje,...

Osmani kundër Shengenit ballkanik: Do ta bind Ramën që të heqë...

Një nga figurat kryesore të LDK-së, Vjosa Osmani, tha se do të bindë kryeministrin Edi Rama që të heqë dorë nga ideja e Shengenit...

Zv/kryeministri maqedonas Osmani: Imazhi i BE-së u dëmtua rëndë, gati për...

Zëvendëskryeministri i Maqedonisë së Veriut për Çështjet Evropiane, Bujar Osmani, deklaroi se imazhi i Bashkimit Evropian në vend është dëmtuar pas vendimit për moshapjen e negociatave. “Perspektiva...

Votat/ Kurti dhe Osmani vendosin rekord të ri

Lideri i Vetëvendosjes Albin Kurti dhe Vjosa Osmani e LDK-së kanë thyer rekordin për numrin e votave të marra. Komisioni Qendror Zgjedhor ende nuk e...

Arbana Osmani ngre dyshimet për “Big Brother”, a do të jetë...

Ditët e fundit po përflitet nëpër media se projekti i “Big Brother Vip” që u la në mes, do të rikthehet së shpejti në...

Vjosa Osmani zgjidhet kandidate e LDK-së për kryeministre të Kosovës

Vjosa Osmani do të jetë kandidatja e Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryeministre. Ky është vendimi i marrë nga kjo parti, duke shënuar rastin...

Shkarkohet nga detyra Anëtari i Këshillit të Lartë të Prokurorisë për...

Anëtari i Këshillit të Lartë të Prokurorisë (KLP), Gentian Osmani, u shkarkua nga detyra. Kolegji i Posaçëm i Apelimit (KPA) vendosi largimin e prokurorit,...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!