18 C
Tirana
31/05/2020
Home Tags Ozil

Tag: Ozil

Arsenali fiton me “poker”, Ozil shënon golin e parë sezonal

Arsenali sot ishte fantastik në ndeshjen kundër Newcastle në Premier League. Skuadra londineze fitoi 4-0 dhe golat u shënuan nga katër lojtarët ofensivë të...

Gjërat kanë ndryshuar shumë, Ozil flet për atë që pret tek...

Mesut Ozil nuk luante me trajnerin Unai Emery, por gjërat kanë ndryshuar. Me trajnerin e ri Arteta ai po rikthehet të jetë i rëndësishëm...

A është penduar Ozil për kalimin tek Arsenali? Gjermani reagon me...

Mesut Ozil dje luajti ndeshjen e tij të 250-të me fanellën e Arsenalit. Londinezët luajtën kundër Burnley dhe ndeshja u mbyll në barazim pa...

“Dha topa për 3-4 gola”, Ozil fiton terren tek Arsenali

Ndryshe nga Unai Emery, trajneri i ri i Arsenalit, Arteta, e vlerëson shumë mesfushorin gjerman Mesut Ozil. Ai e pozicionoi si trekuartist në formacionin...

E mbani mend sulmin ndaj Ozilit? Dënohet agresori

Me plot 10 vite burg është dënuar Ashley Smith, një nga agresorët që sulmoi dy futbollistët e Arsenalit, Sead Kolasinac dhe Mesut Ozil. Smith është njohur...

Të gjithë e kritikojnë Ozilin, por një legjendë e United e...

Legjenda e Manchester United, Paul Scholes, i ka shokuar të gjithë me deklaratën e tij të fundit. Sipas ish-mesfushorit, lojtari i cili mund të...

Ozilin e “mbysin” talentet, në janar gati huazimi në Itali?

Mesut Ozil spekulohet që në merkaton e janarit të transferohet te Milani. Më saktë, bëhet fjalë për huazim. Ish-mesfushori i kombëtares gjermane nuk është më...

Ozil martohet me aktoren turke, dëshmitar në dasmë presidenti Erdogan

Pas pesë vitesh bashkë, futbollisti i njohur gjermano-turk, Mesut Ozil, dhe ish Mis Turqia, Amine Gulse u martuan ditën e djeshme. Ceremonia u zhvillua...

Pas Ozil, një tjetër futbollist njofton largimin nga kombëtarja e Gjermanisë

Kombëtarja e Gjermanisë duket se ka nisur një revolucion pas performancës zhgënjyese në Botërorin e fundit. I pari që njoftoi largimin nga ekipi kombëtar...

Lojtarët e Gjermanisë kritikojnë Ozil para Botërorit: Copë mishi që lëviz...

Kur ndodhemi vetëm 3 ditë larg Botërorit, lojtarët e Gjermanisë kanë kritikuar  mesfushorin turko-gjerman, Mesut Ozil, për performancën e tij të dobët në fushën...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!