25 C
Tirana
08/08/2020
Home Tags Partia demokratike

Tag: partia demokratike

Kandidatët për deputetë/ Shkrimtarë, artistë e “xhaketa të vjetra”, zbardhen emrat...

Është përmbyllur faza e parë e zgjedhjeve brenda Partisë Demokratike për kandidaturat për deputetë në zgjedhjet e 2021-shit në të 12 qarqet e vendin. Nga...

“20% e kandidatëve për deputetë janë emra të rinj”, Duma flet...

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma, ka folur në lidhje me hapjen e PD, ndërsa theksonë se shumë emra po kalojnë në filtra për...

Ndahet nga jeta kreu i degës së PD Krujë, Basha: Ishte...

Ndërron jetë kreu i Partisë Demokartike për degën e Krujës, Reshit Merlika. Lajmi është bërë me dije nga vetë kryedemokrati Lulzim Basha. Përmes një...

PD kërkesë KQZ: T’i hiqet mandati kryebashkiakut Agron Malaj

Partia Demokratike i ka drejtuar një kërkesë Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, përmes së cilës insiston që të thirret mbledhja dhe t’i hiqet mandati kryebashkiakut...

Shtjellim i idesë qeveritare ‘Shkodra është si opozita’

Alfred Lela Ka një cinizëm të pashoq në pretendimin e njerëzve të mazhorancës dhe të medias proqeveritare se Shkodra, e rënë në ‘keqmenaxhim’ këto kohë...

Të zgjedhurit në Shkodër nga PD apel qeverisë: Shto urgjentisht testimet...

Përfaqësuesit e zgjedhur në Shkodër nga PD, Romeo Gurakuqi, Izmira Ulqinaku, Lorenc Uka dhe Bardh Spahia, bën një deklartë të përbashkët rreth situatës së...

“Po shtyn shqiptarët drejt konfliktit social”, PD: Ndalesa e pagesës së...

Partia Demokartike mbajti një qëndrim zyrtar ndaj aktit të pritshëm të qeverisë për të ndaluar pagesat e qirasë nga qiramarrësit e bizneseve të mbyllura....

COVID-19/ PD propozon tre masa urgjente: Nuk është vonë për të...

Partia Demokratike nëpërmjet një deklarate për mediat kërkoi që Qeveria të marrë tre masa urgjente, në situatën që po kalon vendi me koronavirusin. PD...

COVID-19/ PD propozon 6 masa ekonomike për përballimin e situatës

Partia Demokratike propozoi një plan masash për të përballuar situatën nga koronavirusi. Sipas një njoftimi zyrtar, selia Blu propozon që vëmendja të fokusohet në...

Tri mangësitë e raportit sekret të SHISH, që shfajësojnë opozitën nga...

Top Channel dhe më vonë disa televizione të tjera, publikuan sot detaje nga dokumenti sekret i SHISH, i cili përmban informacione për djegien e...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!