29 C
Tirana
12/08/2020
Home Tags Partia Socialiste

Tag: Partia Socialiste

Ku (dhe si) do të jetë PS pas 10 vitesh? Fondacioni...

Nga Vitjola Shkurti / Alfred Lela Westminster Foundation për Demokraci (WFD), një organizatë e mbështetur nga qeveria britanike, ka paraqitur të premten një studim të...

Tërhiqet nga gara kandidati për kreun e PS në Durrës, akuza...

Kandidati për kreun e degës së Partisë Socialiste në Durrës, Ardit Kërtusha është tërhequr nga gara për kreun e kësaj partie, duke hedhur akuza...

PS feston 6 vite në pushtet. Emrat e 19 ministrave të...

Si sot gjashtë vite më parë, presidenti Bujar Nishani dekretoi qeverinë e re të Partisë Socialiste së bashku me LSI-në, fituese te zgjedhjeve parlamentare...

Skenari i shkarkimit të Ademit, PS mund të tërhiqet

Prefekti i Qarkut te Shkodres, Çesk Millja ka thirrur mbledhjen për konstituimin e Këshillit Bashkiak te henen ne oren 10:00 dhe zgjedhjen e organeve...

Ramës nuk i mbarojnë “elvis rroshët”: 8 kryebashkiakët e PS që...

Nuk janë pak, por 8 kryebashkiakë te Partise Socialiste të dalë nga "30 qershori" që kanë ndryshuar emrat ose mbiemrat e tyre, përfshirë edhe...

Fituan pa garë, kryebashkiakët e PS nisin punën: Celebrime martesore e...

Kryebashkiakët e konstituuar të Partisë Socialiste, të dalë nga votimet e 30 qershorit kanë nisur vrullshëm punën. Ndonëse kanë katër vitë në dispozicion për...

Kryeministri mbledh socialistët, Bushati e bojkoton. Cilat janë porositë e Ramës...

Kryeministri Edi Rama mblodhi dje në selinë e Partisë Socialiste drejtuesit politikë, deputetët dhe kryebashkiakët e rajonit të Veriut. Mbledhja u zhvillua me dyer...

Këshillat Bashkiakë/ Me 22% pjesëmarrje, PS kontrollon mbi 90% të pushtetit...

Instituti i Studimeve Politike (ISP), i drejtuar nga politologu Afrim Krasniqi ka analizuar këshillat e rinjë bashkiakë të dalë nga '30 qershori'. Krasniqi konkludon...

Shifrat e 30 qershorit: PS humbet mbështetjen në bastionet e saj

Pavarësisht se kryeministri Edi Rama e ka cilësuar 30 qershorit si data qe konfirmoi mbështetjen e qytetarëve për Partine Socialiste, statistikat hedhin poshtë tezen...

Bushati: Në Shkodër do të nisin disa projekte të rëndësishme, qyteti...

Drejtuesi politik për qarkun e Shkodrës, Ditmir Bushati deklaroi se bashkia e qytetit ka nevojë të ndryshojë dhe do të jetë apolitike. Ndërsa Partia Socialiste...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!