12 C
Tirana
02/06/2020
Home Tags Partizani

Tag: Partizani

Heshtje në tribuna, por Skënderbeu “shtrin në tapet” Kukësin. Vllaznia thellon...

Skënderbeu arriti të surprizojë edhe në javën e 26 të Superligës, duke i shkaktuar humbje Kukësit në stadiumin e Korçës me rezultatin 2-1. Një sfidë...

Skënder Gega komenton Partizanin: Nëse do të isha unë trajner…

Skënder Gega ka komentuar ish-skuadrën e tij, Partizani, ku vjet fitoi titullin kampion Shqipërie. Ai pati një mundësi për të kaluar te Kukësi së...

Sormani flet pas humbjes: Nuk flas më për gjykimin, ju tregoj...

Trajneri italian, Adolfo Sormani, ka folur nga një konferencë për shtyp pas humbjes në derbi ndaj Tiranës me rezultatin 5-1. Tekniku mendon se ekipi...

Derbi pati probleme, Komisioni i Disiplinës gjobit Tiranën dhe Partizanin

Derbi i kryeqytetit në Air Albania pati disa probleme të dukshme në shkallët e stadiumit. Kështu, Tirana dhe Partizani janë dënuar me gjoba. Klubi bardheblu...

Sormani i druhet presidentit Demi: Punoj nga mëngjesi deri në darkë

"Alo, jam presidenti Demi. Të njoftoj se je i shkarkuar nga puna". Kjo është telefonata së cilës i druhet trajneri i Partizanit, Adolfo Sormani, nga...

Shuplakë në derbi, Tirana shkatërron Partizanin dhe mban flamurin e qytetit

"Air Albania Stadium" rezulton "shpëtimi" i madh i Tiranës nga mallkimi i serisë së ndeshjeve radhazi pa fitore ndaj Partizanit. Sot bardheblutë regjistruan fitoren...

Tre gola në 45 minuta, Tirana përmbys Partizanin!

Spektakël bardheblu në 45 minutat e para të derbit të kryeqytetit. Tirana përmbysi 2-1 Partizanin në këtë pjesë të parë, që sapo u mbyll...

Derbi i kryeqytetit mbush arkën e Tiranës, rekord nga shitjet e...

Kampionati shqiptar ka zyrtarisht një rekord të ri të shitjeve së biletave. Tirana dhe Partizani sot kanë afruar shumë tifozë në stadiumin "Air Albania",...

Publikohen formacionet e derbit, tifozët nuk japin kartat e identitetit

Tirana dhe Partizani sot kanë betejën më të rëndësishme të sezonit. Për pak minuta nis spektakli i derbit. Trajnerët Egbo dhe Adolfo Sormani kanë...

Starova i bën analizën derbit, tregon favoritin

Trajneri Sulejman Starovës ka folur para ndeshjes derbi ndërmjet Partizanit-Tirana. Ish-tekniku i të kuqve dhe bardhebluve ka folur në lidhje me ndeshjen e radhës...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!