23 C
Tirana
14/07/2020
Home Tags Partizani

Tag: Partizani

Derbi i kryeqytetit mbush arkën e Tiranës, rekord nga shitjet e...

Kampionati shqiptar ka zyrtarisht një rekord të ri të shitjeve së biletave. Tirana dhe Partizani sot kanë afruar shumë tifozë në stadiumin "Air Albania",...

Publikohen formacionet e derbit, tifozët nuk japin kartat e identitetit

Tirana dhe Partizani sot kanë betejën më të rëndësishme të sezonit. Për pak minuta nis spektakli i derbit. Trajnerët Egbo dhe Adolfo Sormani kanë...

Starova i bën analizën derbit, tregon favoritin

Trajneri Sulejman Starovës ka folur para ndeshjes derbi ndërmjet Partizanit-Tirana. Ish-tekniku i të kuqve dhe bardhebluve ka folur në lidhje me ndeshjen e radhës...

Nesër dita e derbit, caktohet gjyqtari që do vendosë drejtësinë

Nesër do të luhet ndeshja më speciale e javës në futbollin shqiptar, Tirana-Partizani. Ky takim delikat meriton një arbitër sa më serioz dhe i...

Rama kapet me Gregorin: Nuk do të bëjë tifo për Tiranën!

Drejtori i Partizanit, Olsi Rama, ka folur para ndeshjes kundër ekipit bardheblu. Ai vlerëson në maksimum ekipi kundërshtar por mendon se mund të bëjnë...

Partizani “thumbon” Tiranën: Kryeqyteti është i yni!

Partizani ka postuar videon për derbin e kryeqytetit kundër Tiranës. Ata iu përgjigjen bardhebluve duke theksuar pjesën se Tirana është kryeqyteti i tyre. 24 herë...

Partizani gabon me Bylisin, Skënderbeu mposht Teutën

Partizani sot u ndal në barazim 2-2 nga Bylisi në "Air Albania Stadium". Skuadra kryeqytetase ishte duke fituar 2-0 deri në 30 minutat e...

Kukësi rekord personal, “Air Albania” mbush mirë arkën e klubit

Kukësi ka fituar rreth 60 milionë lekë të vjetra nga shitja e rreth 7600 biletave në ndeshjen e sotme me Tiranën. Edhe pse humbën...

Tare nuk dorëzohet, ofertë Fenerbahçes për Muriqin

Igli Tare e ka seriozisht për sulmuesin Vedat Muriqi. Ky i fundit po bën mjaft mirë te Fenerbahçe dhe është kthyer në lojtarin kryesor...

Partizani fiton me Flamurtarin, Teuta ndalet nga një gol në frymën...

Java e 21-të e kampionatit shqiptar u mbyll me dy ndeshjet e fundit, Partizani-Flamurtari dhe Teuta-Luftëtari. Skuadra "Demave të kuq" fitoi 2-0 me Flamurtarin,...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!