17 C
Tirana
01/06/2020
Home Tags Pashket

Tag: Pashket

“Zoti është kudo”, Meta shpërndan mesazhin e Kardinalit Ernest Troshani: Është...

Presidenti Ilir Meta publikoi një mesazh të Kardinalit shqiptar Ernest Simoni Troshani lidhur me festën e Pashkës. Meta, në komentin e tij, shkruan se...

Pashkët/ Mesazhi i Metës nga katedralja: Kjo ditë na ndihmon të...

Presidenti Ilir Meta ka uruar besimtarët e fesë ortodokse festën e Pashkëve, gjatë një vizite në katedralen ‘Ringjallja e Krishtit’. Në një prononcim për mediat,...

Shpirt i lirë

Një pëllumb fluturon brenda Kishës së Varrit të Shenjtë gjatë ceremonisë së zjarrit ortodoks të krishterë, në qytetin e vjetër të Jeruzalemit Foto: Reuters/Amir Cohen

Berisha uron besimtarët për Pashkë: Kjo festë na gjeti në një...

Sot besimtarët katolikë festojnë Pashkën dhe urimet për këtë festë nuk kanë munguar as nga politikanët shqiptarë. Ish-kryeministri Berisha, ka uruar qytetarët besimtarë nëpërmjet një...

Kok’ vezë

Një majmun i llojit “Macaques Barbary” eksploron ambientin e zbukuruar për Pashkët, nga rojet e tyre në Bler Drummond Safari Park, në afërsi të...

Foto/ Pashkët, deputeti i PS-së dhe zëvendësministrja e Jashtme thyejnë vezët

Besimtarët ortodoksë kremtuan këtë fundjavë Pashkët. Festimeve u janë bashkuar edhe zëvendësministrja e Jashtme, Artemis Dralo si dhe deputeti socialist Blendi Çuçi, deputet i...

Basha uron Pashkët nga Katedralja “Ngjallja e Krishtit”

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i shoqëruar nga bashkëshortja e tij ishte në Katedralen “Ngjallja e Krishtit” nga ku përcolli urimin e tij...

Basha uron Pashkët, sot në kishën e Rrëshenit për të ndjekur...

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ka përcjellë urimin e tij për të gjithë besimtarët me rastin e festës së Pashkëve. “Nga zemra i uroj...

Frika për sulme terroriste, Policia e Shtetit ‘ngrihet në këmbë’ për...

Policia e Shtetit ka kaluar në shërbim të përforcuar me qëllim garantimin e rendit dhe sigurisë me rastin e Festës së Pashkëve dhe ka...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!