18 C
Tirana
08/07/2020
Home Tags Paskal Milo

Tag: Paskal Milo

Video/ Paskal Milo: Socialistët si delet, vihen në resht dhe votojnë

Politikani Paskal Milo krahason votuesit e Partisë Socialiste me delet. Pavarësisht insistimit të Mustafa Nanos se të gjithë votuesit në Shqipëri sillen si dele,...

Opozita i kërkon dorëheqjen, aleati këshillon Ramën: Zgjuarsia më e vlefshme...

Kryetari i Partisë Social Demokrate, Paskal Milo ka këshilluar kryeministrin Edi Rama të bëjë lëvizje për të zgjidhur ngërçin politik. Milo thotë se në politika...

Bamir Topi, Spartak Ngjela, Paskal Milo, Koço Kokëdhima; 35 parti regjistrohen...

35 parti janë regjistruar për të marrë pjesë në zgjedhjet lokale të 30 qershorit. Sot ishte afati i fundit nga KQZ për partitë për...

E kthen edhe Paskal Milo: Në zgjedhjet lokale shkojmë në koalicion...

I shfaqur vitet e fundit si një kritik i madh i Qeverisë së Edi Ramës, Paskal Milo, kreu i PDS-së, ka ndryshuar tërësisht qëndrim....

“Nëse Rama është sigurt për fitore, bujrum të shkojmë në zgjedhje”

Kryetari i partisë Demokracia Sociale, Paskal Milo i ka dërguar sot një mesazh kryeministri Edi Rama duke deklaruar në emisionin “Arena” se mazhoranca duhet...

Rama si Gjukanoviç dhe Vuçiç; Paskal Milo: I gjithë pushteti në...

Ish-ministri i Jashtëm, Paskal Milo thotë se protestat në Shqipëri, Mal të Zi dhe Serbi kanë të përbashkët degradimin e sistemit. Milo tha në...

Paskal Milo: Parlamenti të zhbëhet. Kriza aktuale është gatuar në 2008-ën

Politikani Paskal Milo, i ftuar në "360 Gradë" në Ora News, tha se kriza aktuale politike i ka rrënjët tek ndryshimet kushtetuese të vitit...

“Dikush tjetër do të kryej detyrat operative”, Kush e paralajmëroi delegimin...

Një ditë pas dekretimit në presidencë si ministër i Jashtëm, kryeministri Edi Rama i delegoi sot kompetencat zv.ministrit, Gent Cakaj. Megjithatë, ditët e fundit pati...

Paskal Milo: Rama formalisht ministër, detyrat do kryhen nga dikush tjetër

Ish-ministri i Jashtëm, Paskal Milo thotë se vendimi i kryeministrit Edi Rama për të mbajtur edhe postin e ministrit të Jashtëm “jep një zgjidhje...

Paskal Milo: Tërhiqet Cakaj, Rama në postin e Ministrit të Jashtëm

Historiani Paskal Milo është shprehur se ka informacione që Gent Cakaj i ka dorëzuar dorëheqjen kryeministrit Rama dhe do vijojë punën në rolin e...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!