27/01/2020
Home Tags Pavaresia

Tag: Pavaresia

Mesazhi i Bashës në Ditën e Pavarësisë: Nga zemra e kombit...

Kreu i PD, Lulzim Basha ka përcjellë një mesazh solidariteti në 107 vjetorin e Pavarësisë. Ndërsa janë anuluar ceremonitë dhe festave për shkak të tërmetit...

Gana tërheq njohjen e pavarësisë së Kosovës, e quan të nxituar

Gana ka vendosur që të tërheqë njohjen e pavarësisë së Kosovës, të cilën e quan të nxituar. Qeveria ganeze e konfirmoi për agjencinë franceze...

Ministri i Jashtëm çek kundër presidentit: Qeveria nuk e ka ndryshuar...

Ministri i Jashtëm i Republikës Çeke, Tomas Petriçek reagoi pas deklaratave të presidentit të vendit Millosh Zeman, se do të diskutojë me qeverinë për...

“Të gjithë dhanë diçka, por dikush i dha të gjitha”, si...

Sot, në Kosovë është një ditë e shënuar. Si sot 11 vjet më parë Kosova u shpall shtet i pavarur. Por këtë ditë e...

11 vjet shtet, urime Kosovë!  

Sot Kosova feston 11-vjetorin e shpalljes së pavarësisë. Për këtë ditë janë parashikuar aktivitete të ndryshme, duke filluar nga ora 08:00 e mëngjesit. Mediat vendase shkruajnë...

Gurakuqi tregon arsyen pse u zgjodh Vlora si qytet për të...

Historiani dhe deputeti i Partisë Demokratike, Romeo Gurakuqi, i ftuar në emisionin ‘Arena’ shpjegoi arsyet se pse u vendos që të ishte Vlora qyteti...

Berisha publikon foton e vjetër, katër politikanët që e shoqëronin në...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në rrjetin social Facebook një foto nga ceremonia e 80-vjetorit të pavarësisë në qytetin e Vlorës. Në foton e publikuar,...

Trump uron Metën për Festën e Pavarësisë: Krenarë për marrëdhënien e...

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump i ka dërguar një mesazh urimi kreut të shtetit shqiptar, Ilir Meta me rastin e...

Dy ditë para 10 vjetorit të Pavarësisë, Kosovën e njeh edhe...

Dy ditë para 10-vjetorit të Pavarësisë, Kosova ka marrë njohjen dhe nga një tjetër shtet. Barbadosi është shteti i radhës që ka njohur zyrtarisht...

I refuzoi ligjin e parë, por Meta dhe Rama ‘trokasin gotat’...

Presidenti Ilir Meta organizoi një pritje në Pallatin e Brigadave me rastin e 28 Nëntorit. Në këtë pritje ishte i pranishëm edhe kryeministri Rama...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!