25/01/2020
Home Tags Perfitim

Tag: perfitim

Bashkurti tregon përfitimin e Serbisë nga Shengeni Ballkanik: Rama ka probleme...

Diplomati Lisen Bashkurti e ka cilësuar si sukses të Serbisë nismën e Shengenit Ballkanik. Ai vë në dukje edhe një fakt në emisionin “Provokacja”,...

Ngjela shpjegon përfitimin e Serbisë nga Shengenin Ballkanik në kurriz të...

Avokati Spartak Ngjela shpjegon arsyet se përse Shqipëria humbet nga projekti i Shengenit Ballkanik.  Sipas tij, Serbia është në rënie drastike, por po përfiton...

Vuçiç: Nga Mini-Shengeni Serbia fiton mbi 1 miliardë euro, investitorët i...

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç llogarit se nga Mini-Shengeni Ballkanik ekonomikisht Serbia do të përfitojë mbi 1 miliardë euro. “Gjëja më e rëndësishme për njerëzit...

Kryeministri bullgar Borisov: Të ndërtohet Korridori i 8, përfiton i gjithë...

Kryeministri i Bullgarisë, Bojko Borisov mendon se Ballkani do të përfitojë shuam ekonomikisht nga ndërtimi i Korridorit të tetë. Deklaratën ai e bëri nga...

Tarifa kërkon kujdes: Nga Shengeni ballkanik përfiton Serbia, Evropa ka nostalgji...

Diplomati Fatos Tarifa mendon se Shqipëria nuk duhet që të nxitohet me Shengenin ballkanik, pasi do të jetë Serbia që do të përfitojë më...

A u shmang arrestimi i Kajmakut për t’i mundësuar atij uljen...

Ish kryetari i Bashkisë së Vorës, Agim Kajmaku, është shpallur në kërkim nga policia prej disa ditësh, pasi prokuroria e akuzon atë se ka...

Plani i populistit Salvini për të përfituar nga kriza në Itali

Nuk ndodh shpesh që senatorët italianë të ndërpresin pushimet e tyre verore por falë populistit të zjarrtë Matteo Salvini, zv / kryeministrit të vendit...

Bankat rrisin komisionet për transaksionet, përfitojnë edhe nga projektligji i ri

Teksa ekonomia po tenton të shkojë drejt dixhitalizimit, mbajtja e parasë cash do të bëhet gjithnjë më e shtrenjtë dhe më e vështirë. Projektligji i...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!