19 C
Tirana
09/07/2020
Home Tags Pergjimet

Tag: Pergjimet

Tërheqja e Ramës ndaj padisë për ‘Bild’, flet Peter Tiede: Do...

Peter Tiede, gazetari që publikoi audio-pergjime në gazetën gjermane ‘Bild’ ku shfaqeshin zyrtarë të lartë të Partisë Socialiste që flisnin për votat, foli për...

Gjiknuri e të tjerët: kush janë zyrtarët që dolën në përgjime...

Dje, kryefjalë e medias ishte urdhër-ndalimi i botuesi Henri Çili. Ai u ndalua në sajë të një operacioni të shtrirë në pesë qarqe bashkë...

Telefonata që çoi në zbardhjen e pengmarrjes së Jak Prengës

Pas marrjes së informacioneve se në Kamzë ishte rrëmbyer Jak Prenga, agjentët e policisë u vunë në veprim. Përveç kërkimeve për fuoristradën e bardhë...

Nga dosja e përgjimeve te ‘Toyota Yaris’, gazetari ironizon vizionin e...

Gazetari i aktualitetit, i larguar tashmë nga Shqipëria, ka ironizuar vizionin e prezantuar dje nga Arta Marku për drejtimin e organit qendror të akuzës...

“Nuk kam shkelur asnjë ligj”. Gjiknuri merr në mbrojtje ‘çunat problematikë”

Ish-ministri Damian Gjiknuri ka komentuar përgjimet e publikuara nga gazeta Bild për zgjedhjet e 11 shtatorit 2016 në Dibër. Deputeti i PS mohon kategorikisht...

Përgjimet e ‘Bild’, gazetari holandez ndërton skemën: Si funksionoi infrastruktura e...

Gazetari holandez, Vincent W.J. van Gerven Oei, i cili prej vitesh jeton në Shqipëri, njihet edhe si një zë mjaft kritik i qeverisë aktuale. Duke...

Video/ “Mos e prek mikrofonin”, Braçe humb qetësinë me gazetaren pas...

Zv.kryeministri Erion Braçe nuk është përmbajtur pas pyetjeve të gazetarëve në oborrin e Kuvendit, pas publikimit të përgjimeve (në tre raunde) nga media gjermane...

“I thashë për ty Ruçit, Gjiknurit, Manjës”, si justifikohet Xhemal Qefalia...

Deputeti i PS dhe kryetari i Komisionit të Sigurisë, Xhemal Qefalia ishte një nga personazhet e serisë së tretë të përgjimeve të ‘Bild’. Ai dëgjohet...

‘Bild’/ Ish-ministri i Brendshëm: Skandalet e vazhdueshme po hedhin poshtë shprehjen...

Ish-ministri i Brendshëm teknik, Dritan Demiraj ka komentuar raundin e dytë të përgjimeve të ‘Bild’, ku të përfshirë janë zyrtarë të PS, ministra, madje...

Video/ “Nuk është gjuha ime”, Ç’deklaroi Rama një muaj para se...

Dje, gazeta gjermane ‘Bild’ publikoi raundin e dytë të përgjimeve, plot 16 biseda, ku përfshihen zyrtarë të Partisë Socialiste, si dhe vetë kryeministri Edi...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!