18 C
Tirana
24/09/2020
Home Tags Plan

Tag: plan

Turqia kundër planit të Trump-it për paqen Palestinë-Izrael, Arabia Saudite e...

Partitë parlamentare të Turqisë dënuan planin e paqes për Lindjen e Mesme të prezantuar nga presidenti o SHBA-së Donald Trump. Në një deklaratë të...

Presidenti Trump prezanton planin e paqes për Izraelin dhe Palestinën

Presidenti Donald Trump prezantoi sot planin e tij për paqen midis Izraelit dhe Palestinës. Bashkë me të në Shtëpinë e Bardhë ishte edhe kryeministri...

Trump lajmëron se do të prezantojë nesër planin për t’i dhënë...

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump lajmëroi se ditën e nesërme ai do të prezantojë “Marrëveshjen e shekullit”, planin për t’i dhënë fund konfliktit izraelito-palestinez....

Basha takim me investitorët në Itali: U tregova se si do...

Kryetari i PD-së Lulzim Basha zhvilloi një takim me drejtues të suksesshëm të industrisë, infrastrukturës, dhe logjisitikës, në rajonin e Friuli-Venezia-Giulia-s, ku i informoi...

Takimi/ Aleatët rikonfirmojnë mbështetjen për planin 3 pikësh të Bashës

Kryetari i opozitës Lulzim Basha u takua me aleatët e koalicionit opozitar sot në mbrëmje ku diskutuan rreth situatës së rëndë të krijuar pas...

Ambasadori francez në Serbi shpjegon planin Francës për Ballkanin perëndimor

Në mediat ballkanase është raportuar se Franca ka në plan që t’u bëjë një ofertë të re shteteve të rajonit, porse është kundër hyrjes...

Britani/ Deputetët refuzojnë planin e zgjedhjeve të 12 dhjetorit

Boris Johnson duhet që ta provojë sërish për të zhvilluar zgjedhjet  parlamentare më 12 dhjetor pasi deputetet refuzuan planin tij.  Kryeministri do të publikojë...

Macron ka një plan për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut dhe...

Presidenti i Francës Emmanuel Macron nuk po kalon një moment të paqtë. Shkak i kësaj janë Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut. Numri 1 i...

Zëri i Amerikës: Franca me plan të ri për zgjerimin e...

Me mbledhjen e krerëve të shtetit që po afron më 18 tetor, po fillon e po qartësohet më shumë qëndrimi i Francës. Presidenti Manuel...

Në Zagreb vendoset: Shqipëria, Kroacia dhe Kosova plan për t’u afruar...

Shtimi i përpjekjeve për të nxitur ndërlidhjen ekonomike, mobiliteti kulturor e rinor dhe zhvillimi i brezit Adriatik në përgjithësi ishin temat kryesore për të...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!