11 C
Tirana
26/05/2020
Home Tags Politika

Tag: politika

Këtu bëhet komplot në vend të revolucionit, humbjet shpallen fitore

Milivoje Mihajlloviç / portali Kossev Ballkani është territori historia e të cilit është një kronikë luftërash. Nënqiell ku paqja është dhuratë nga Zoti dhe ku...

Gjosha: Papjekuria politike po largon shqiptarët nga vendi

Ish deputetja e LSI-së Klajda Gjosha mendon se prioriteti i Shqipërisë duhet që të jetë rikthimi i shpresës te qytetarët. Në Facebook ajo shkroi...

Çfarë (sh)presash paraqet Albin Kurti për Kosovën dhe Shqipërinë

Alfred Lela Albin Kurti ka pamjen e një revolucionari: sillet si i tillë, flet si i tillë dhe kërkon të lërë përshtypjen e një të...

Politika 2020/ Ngjarjet e pritshme nga ‘arrestimet e bujshme’ te rindërtimi...

Irgis Hysenaj Viti 2020 pritet që të jetë i mbushur me momente të rëndësishme edhe në politikën shqiptare. Ndërsa viti 2019 u mbyll në...

Murrizi: Politika ka frikë nga SPAK, kush e votoi është bërë...

Deputeti i opozitës parlamentare Myslim Murrizi deklaroi se SPAK ka mbjellë frikë në politikën shqiptare dhe të gjitha palët që e kanë votuar ligjin...

Politika nacionaliste e Serbisë trazon edhe Bosnjë-Hercegovinën

Serbia nga dita në ditë vazhdon që të shfaqet edhe më shumë “nacionaliste”, ku deklaratat apo nismat e drejtuesve të saj zemërojnë shtetet e...

Dom Gjergj Meta mesazh politikës ditën e Krishtlindjeve: Te heshtin një...

Dom Gjergj Meta, ipeshkev i Rrëshenit ka përcjellë një mesazh edhe për politikanët ditën e kremtimit të Krishtlindjeve. Në një lidhje me “ABC e mëngjesit”,...

Krishtlindjet/ Urimet e politikanëve për besimtarët e krishterë, nga kartolinat e...

Sot, besimtarët e krishterë në mbarë botën festojnë Krishtlindjet, një nga kremtimet më të rëndësishme në kalendarin e festave. Ajo festohet çdo datë 25 dhjetor...

Çupi: Në Shijak vazhdon tërmeti i qeverisë, ndihmat shpërndahen sipas përkatësisë...

Ish-deputetja e PD-së Dhurata Çupi akuzon qeverinë se nuk po iu gjendet pranë banorëve të Shijakut, situata e të cilëve është problematike pas tërmetit...

Ngërçi për Gjykatën Kushtetuese, Soreca apel politikës: Lini mënjanë debatet dhe...

Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca ka apeluar klasën politike shqiptare që të lënë mënjanë debatet dhe të dialogojnë lidhur me ngërçin e...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!