23/01/2020
Home Tags Politiko.al

Tag: Politiko.al

Rrëzimi i 10 miteve rreth zgjerimit të BE në Ballkan

nga European Western Balkans    

Shprehja e ditës

‘Mjekra e Vitit’: lexuesit e Politiko zgjedhin Dom Gjergj Metën, Rama...

Politiko.al, një përpjekje ironike për të shkuar kundër rrymës dhe manisë së 'njerëzve të vitit' që kaplon median, që nga ajo e huaj dhe...

Editoriali i POLITIKO/ A ishte 2019 ‘Viti i zogjve (të Tiranës)’?

Politiko.al Kur bën të mbyllet një vit, dhe vigjilja e tjetrit ngatet, zakoni e ka që agjensitë e medias, pavarësisht llojit, bëjnë një bilanc apo...

Basha ka ndryshuar. Nëse nuk i zëmë besë, të paktën t’u...

Alfred Lela Lulzim Basha ka bërë dy lëvizje të cilat të çojnë në një drejtim të vetëm. A është ky 'drejtimi i duhur' nuk mund...

Po fillon tërheqjen? Rama flet për zgjedhje të parakohëshme me kushtin...

Kryeministri Rama në ndërhyrjen e tij në parlament ka luajtur rolin e polemistit dhe të painteresurit për krizën, sepse kriza, sipas tij, 'ekziston vetëm...

Opozita e rreme, ose të tallesh me veten

Tirana Times Në fillim të viteve '90, regjimi i dobësuar komunist që po parashikonte çfarë e priste, bëri një përpjekje të fundit qesharake për të...

“Il kazano italiano”

Gentian Gaba Djegia e mandateve nga opozita, dhe protestat e rregullta përballë Parlamentit, i kanë dhanë një karakter ndërkombëtar krizës sonë. Mediat e huaja po...

E rëndë është kurora

Londër, Britani e Madhe Një modele paraqet një krijim të kurorëzuar me imazhe të Mbretëreshës Elizabetë II gjatë javës së modës pushButton. Foto:: Henry Nicholls/Reuters

Elisa Y Marcela

Berlin, Gjermani Greta Fernandez dhe Natalia de Molina marrin pjesë në premierën e filmit “Elisa Y Marcela” pjesë e edicionit të 69-të të Berlinale International...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!