23/01/2020
Home Tags Politiko

Tag: Politiko

Valët e egra e të pashtershme të Atlantikut dhe përralla reale...

E thonë dhe studimet që udhëtimet ju bëjnë më mirë edhe se vetë martesa. Shumë prej njerëzve, të famshëm dhe të thjeshtë kur pyetën...

Brenda “folesë” së Partizanit, pamjet e fundit nga kompleksi i ri

Klubi i Partizanit po mendon për të ardhmen. Drejtuesit kanë nisur punën me seriozitet në kompleksin e ri dhe kanë publikuar pamjet për ecurinë...

Ngërçi për Gjykatën Kushtetuese/ Avokati i Popullit njofton padi ndaj KED...

Dje, Avokati i Popullit ka reaguar lidhur me ngërçin institucional mes presidentit dhe kuvendit sa i takon emërimeve të reja në Gjykatën Kushtetuese. Me një...

Sondazhi i Politiko: Arsyeja pse Shqipëria u refuzua nga BE

Ashtu siç ishte sinjalizuar edhe më herët, BE nuk i dha ‘ok’ Shqipërisë për nisjen e bisedimeve për anëtarësim. Bashkë me Shqipërinë ‘u dogj’...

U kritikua për abuzimin e Spiropalit në Kavajë, Endri Fuga...

Endri Fuga, këshilltar për mediat i kryeministrit Edi Rama, nuk i ka pritur aspak mirë kritikat e shumë gazetarëve dhe aktivistëve për idenë e...

365 ditë me Politiko.al, ngjarjet e rëndësishme që raportuam për publikun

2018-ta ishte një vit i ngjeshur me zhvillime, të cilat janë raportuar me kujdes në Politiko.al. Audio përgjimi i ‘Habilajve’ Audio-përgjimet e bandës ‘Habilaj’, të publikuara...

Shkarkimi nga detyra i Bashkim Dedes, Politiko e paralajmëroi që në...

Kolegji i Posaçëm i Apelimit shkarkoi sot nga detyra kreun e Gjykatës Kushtetuese, Bashkim Dedja. KPA e argumentoi këtë vendim pasi Dedja nuk e...

Përgjigje e Politikos për Kryeministrin: Vendimi juaj nuk mund të dalë...

Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare (AKEP) publikoi ditën e sotme një njoftim ku ishin listuar disa portale ‘online’, të cilave u është lënë...

Marrëveshja me Greqinë, Rama konfirmon lajmin e publikuar nga Politiko: Ka...

Kryeminsitri Edi Rama ka konfirmuar lajmin e raportuar ditën e sotme nga Politiko.al se në tryezën e krerëve më të lartë të shtetit (Presidentit,...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!