24 C
Tirana
27/05/2020
Home Tags Pompeo

Tag: pompeo

Negociatat/ SHBA përshëndet vendimin e BE: Jemi partner i Shqipërisë në...

Departamenti Amerikan i Shtetit përshëndeti vendimin pozitiv të ministrave të Jashtëm të Bashkimit Europian për hapjen e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut...

Zbardhen detaje kush e organizoi darkën ku Rama pozoi me Zuckerberg,...

Zbardhen detaje se kush e organizoi darkën në Mynih ku tri ditë më parë kryeministri, Edi Rama pozoi me themeluesin e Facebook, Mark Zuckerberg. Ishte...

“Kundërshtoni ideologjinë e terrorit të regjimit iranian”, mesazhi i ambasadës së...

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës  ka shpërndarë thirrjen e Sekretarit të Shtetit Michael R. Pompeo. Zyrtari i lartë amerikan apelon të gjitha shtetet...

SHBA vendos sanksione të reja ndaj Iranit

Pas sulmit me raketa ndaj dy bazave amerikane në Irak, SHBA-ja ka vendosur sanksione të reja ndaj Iranit. Lajmi u bë i ditur nga...

Sekretari amerikan i shtetit Pompeo: NATO në rrezik, duhet që të...

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo mendon se NATO-ja duhet të ndryshojë, në të kundërt rrezikon të bëhet e padobishme. Duket se edhe zyrtari...

Sekretari Pompeo pritet me protesta në Athinë, kryeministri grek i ankohet...

Grekët e kanë pritur me protesta vizitën e sekretarit amerikan të shtetit Mike Pompeo në Athinë. Mbi 5 mijë veta u mblodhën përpara ambasadës...

Tritan Shehu i shqetësuar për anashkalimin që sekretari Pompeo i bëri...

Ish deputeti i PD-së, Tritan Shehu, e shikon mosardhjen e sekretarit amerikan të shtetit Mike Pompeo, një “shuplakë” ndaj qeverisjes së kryeministrit Edi Rama....

Pompeo nga Podgorica: Mali i Zi të marrë rol udhëheqës në...

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Popmpeo vlerësoi angazhimin e Malit të Zi për të përballuar sfidat e përbashkëta. Shefi i diplomacisë amerikane Mike Pompeo...

Pompeo: Normalizimi i raporteve Kosovë- Serbi i shërben Ballkanit

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo takoi presidentin e Serbisë Aleksandar Vuçiç në Nju Jork dhe temë kryesore e bisedimeve mes tyre ishte marrëdhënia...

Pompeo thirrje Kosovës të heqë tarifën ndaj Serbisë

Një ditë pas takimit me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, në Shtëpinë e Bardhë në Uashington i ka...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!