21 C
Tirana
08/07/2020
Home Tags Presidenca

Tag: Presidenca

Gjermania merr Presidencën e BE, reagon Meta: Mundësi që nuk duhet...

Presidenti Ilir Meta ka përshëndetur kryesimin nga Gjermania të Presidencës 6-mujore së Bashkimit Europian. Sipas Metës, vendosja e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në krye të...

Ndryshimi i Kushtetutës/ Presidenca: Meta në parlament, me të gjithë popullin

Ndërsa shumica ka nisur nga puna që të rishikojë legjislacionin për të shmangur krijimin e situatave që pengojnë në mënyrë abuzive funksionimin e organeve...

“Ngërçi për Kushtetuesen, në Venecia”, presidenca i përgjigjet ambasadës: Mjaft me...

Vjen reagimi i menjëhershmëm i presidencës ndaj propozimit të ambasadës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, se ngërçi për Gjykatën Kushtetuese duhet...

Betimi i Arta Vorpsit te noteri, ironizon presidenca: Meta nuk ndalon...

Vjen reagimi i presidencës lidhur me betimin e Arta Vorpsit në noteri, duke shmangur presidentin, një ditë pasi ky i fundit la të nënkuptohet...

Emërimi i anëtarit të dytë në Kushtetuese, reagon presidenca: Zgjidhet nga...

Vjen reagimi i presidencës pasi Këshilli i Emërimeve në Drejtësi (KED) shpalli listën përfundimtare të kandidatëve për Gjykatën Kushtetuese, e publikuar sot në Fletoren...

Presidenca ironizon Ballën: Për Tao Taon, kandidatura të përshtatshme janë kriminelët...

Presidenca reagoi ashpër pas vendimit të shumicës për të rrëzuar propozimin e kandidaturës së tretë për t’u vendosur në detyrën e kryetarit të Kontrollit...

‘Do digjej Parlamenti’/ Basha një orë në zyrën e Metës

Presidenti Ilir Meta ka pritur në ambjentet e presidencës kreun e Partisë Demokratike Lulzim Basha. Takimi ka nisur rreth orës 10.00 të mëngjesit dhe...

Presidenca nuk komenton Palmer-in, vlerëson Engel-in: Mik i joni, do bëjmë...

Presidenti i Republikës vlerëson deklaratën e përgjegjshme, të vëmendshme e njëkohësisht shqetësuese të Kryetarit të Komisionit të Politikës së Jashtme të Kongresit Amerikan Eliot...

Rama e refuzoi, por Meta nuk dorëzohet: Të pres në zyrë...

Presidenti Ilir Meta do të jetë nesër në zyrë nga ora 05:00 deri në orën 13:00 i gatshëm për të pritur në takim kryeministrin...

Vendimi i Kolegjit Zgjedhor, vjen reagimi i parë nga Presidenca: I...

Vjen reagimi i parë nga institucioni i presidencës, pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor për rrëzimin e padisë së kreut të Partisë Unitetit Kombëtar, Idajet...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!