19 C
Tirana
25/05/2020
Home Tags Presidencë

Tag: Presidencë

Minxhozi: Presidenca e OSBE-së detyrë shumë e vështirë

Analisti Skënder Minxhozi mendon se kryesimi i OSBE-së nga Shqipëria është një detyrë e vështirë dhe ai do të dëshironte që shqiptarët të kishin...

Meta përgjigjet nëse do ta thërrasë Arta Vorpsin për t’u betuar...

Presidenti Ilir Meta nënkuptoi në konferencën për shtyp se nuk do ta thërrasë për tu betuar Arta Vorpsin, anëtaren e zgjedhur automatikisht nga KED...

Betohet në presidencë gjyqtari i parë i Gjykatës Kushtetuese, Besnik Muçi

Gjyqtari i parë i Gjykatës Kushtetuese, Besnik Muçi u betua në institucionin e Presidentit të Republikës. Të pranishëm në këtë ceremoni ishin përfaqësues të institucioneve...

Soreca vlerëson punën e presidencës rumune: Rekomandime pozitive për Shqipërinë

Ambasadori i BE-së në Tiranë, Luigi Soreca ka vlerësuar punën e bërë nga presidenca rumune në këshillin e BE-së në këto ditë të vështira. Sipas...

Shehi pas takimit në presidencë: Hodhëm një hap të vogël, por...

Kryetari i LZHK-së, Dashamir Shehi pas takimit me presidentin Ilir Meta, i cili po kërkon që me konsensus të caktojë një datë të re...

6 minuta në Presidencë, Rama është zyrtarisht edhe ministër i Jashtëm

Mbrëmjen e sotme, kryeministri Edi Rama ka bërë betimin si ministër i Jashtëm, në ambientet e Presidencës. Rama ka qëndruar rreth 6 minuta në...

Mbërrin në Presidencë ligji për Teatrin Kombëtar, cili do të jetë...

Mbërrin në presidencë ligji i votuar në seancën e 20 shtatorit që i hap rrugë shembjes së teatrit Kombëtar. Mësohet se Kuvendi i’a ka dërguar...

Zbardhet takimi Rama-Basha në Presidencë, kryeministri ofertë të re opozitës

Gjatë takimit të një dite më parë mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të Partsë Demokratike Lulzim Basha në Presidencë është bërë një ofertë...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!