21 C
Tirana
14/08/2020
Home Tags President

Tag: President

I ikën vapës së Tiranës, Meta me mesazh nga plazhi: Kështu...

Fundjava e gjen sërish presidentin Ilir Meta jashtë Tiranës. Këtë herë ka zgjedhur detin për të pushuar, ndërsa u shfaq me një video duke...

Presidenti Meta: Shqiptarët kanë nevojë për dialog dhe t’u dëgjohet zëri

Presidenti Ilir Meta ka një mesazh për politikën shqiptare, ndërsa mendon se shqiptarët kanë nevojë për dialog dhe që zëri i tyre të dëgjohet....

Presidenti Meta takon homologun bullgar: Të nxisim projektet e Korridorit të...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta pati një takim me homologun e tij bullgar, Rumen Radev, gjatë qëndrimit në Izrael. Kreu i shtetit shqiptar e...

Vuçiç beson se taksa ndaj produkteve serbe do të hiqet kur...

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç mendon se taksa 100% e vendosur për produktet serbe dhe boshnjake do të hiqet, kur të formohet qeveria e...

Presidenti/ Vjosa Osmani propozon një zgjidhje për mosmarrëveshjet mes LDK-VV

Nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës Vjosa Osmani deklaroi se e ka një zgjidhje për të bërë të mundur që partia e saj dhe...

Situata/ Presidenti i Irakut kërcënon se do të japë dorëheqjen

Presidenti i Irakut Barham Salih deklaroi se më mirë preferon që të japë dorëheqjen se sa të emërojë në detyrën e kryeministrit kandidatin e...

Trump kundër senatit: Ndaj armenëve nuk u krye gjenocid nga turqit

Presidenti Donald Trump deklaroi se ai nuk i konsideron vrasjet e qindra mijëra armenëve në 1915-ën si gjenocid, duke kundërshtuar kështu një votë unanime...

Vuçiç: Nëse do të ishte Putin president, NATO nuk do na...

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç deklaroi se e shkuara do të ishte ndryshe nëse Vladimir Putin do të ishte në krye të Rusisë, kur...

Tërmeti/ Meta: Prokuroria të çojë deri në fund hetimet, përgjegjësit para...

Presidenti i Republikës Ilir Meta kërkon nga prokuroria që të vendosë përpara përgjegjësisë penale të të gjithë zyrtarët shtetërorë e ndërtuesit për shembjen e...

Emmanuel Macron shkruan shqip: Franca është solidare me Shqipërinë

Presidenti i Francës Emmanuel Macron ka shprehur ngushëllimet për viktimat dhe të plagosurit si pasojë e tërmetit të sotëm në Shqipëri. Ai shtoi se Franca...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!