27 C
Tirana
04/06/2020
Home Tags Prishtine

Tag: Prishtine

Në nder të Nexhmijë Pagarushës, çfarë kanë vendosur të bëjnë sot...

Zëri i Nexhmije Pagarushës, ikonës së muzikës shqipe e cila ndërroi jetë një ditë më parë në moshën 86-vjeçare, sot do të “pushtojë” të...

Vuçiç: I lumtur, linja Prishtinë – Beograd shumë e rëndësishme

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç është mjaft i kënaqur që pas zhvillimit të një dialogu të gjatë u arrit që të zgjidhet kompromisi për...

Përplasja Rama-Haradinaj, Majko batuta në Prishtinë: A të mërzit ndonjëherë vllau?...

Ministri për Diasporën Pandeli Majko ka komentuar pa përmendur emra dhe debatin konret përplasjen Rama –Haradinaj, pasi kryeministri shqiptar paditi atë të Kosovës në...

I humbi portofoli në Prishtinë, tifozi anglez mahnitet nga gjesti i...

Mikpritje, bujari, sinqeritet. Kjo është Shqipëria, kjo është Kosova. Vëllazëria jonë nuk bazohet vetëm te gjuha dhe historia, por edhe te zakonet dhe virtytet...

Del videoja/ Luftë në Prishtinë, katër persona të plagosur pas sherrit...

Katër persona u plagosën pas shkëmbimit të zjarrit mes dy grupeve në ambientet e një klubi nate të Prishtinës. Policia e Kosovës njoftoi se...

‘Ishim si të mpirë, s’do e harroj kurrë’/ Linda Rama kujton...

Bashkëshortja e kryeministrit Rama, Linda Rama ka qenë e ftuar në eventin e “Global Ëomen Club Kosovo 2019” në Prishtinë. Ajo ka qenë atje...

Video/ Momenti kur qëllohen 4 persona me kallashnikov në Prishtinë

Prishtina u trondit ditën e sotme nga sulmi me armë ndaj 4 personave, që solli vdekjen e njërit prej tyre dhe plagosjen e tre...

Video/ Sherr mes të rinjve, Alban Skënderaj ndërpret direkt performancën: Sigurimi...

Këngëtari Alban Skëndraj është detyruar të ndërpresë performancën e tij gjatë festivalit ‘Beer Fest’ të mbajtur mbrëmë në Prishtinë. Shkak është bërë një sherr mes...

Në kulmin e krizës, Rama dhe Meta shfaqen krah njëri-tjetrit në...

Në kulmin e krizës politike në Shqipëri, ku tensionet janë shtuar tashmë mes presidentit Ilir Meta dhe kryeministrit Edi Rama edhe përmes retorikave në...

Bisedimet Prishtinë-Beograd, zv.presidenti i Këshillit të Atlantikut takon krerët e Kosovës

Bisedimet mes Prishtinës dhe Beogradit janë në qendër të takimeve të zëvendëspresidentit të Këshillit të Atlantikut, Damon Wilson, i cili është ndalur për një...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!