13 C
Tirana
05/06/2020
Home Tags Procesi i Berlinit

Tag: Procesi i Berlinit

Në Berlin u vulos fundi i ciklit të ‘qeverisë Rama’

Fitim Zekthi Samiti i Berlinit ishte goditja më e rëndë që ka marrë kryeministri Rama në këto gjashtë vite në detyrë në lidhje me përkrahjen...

Rama, në Berlin, nuk duhet t’i druhet vetëm Merkelit, por edhe...

Alfred Lela Bodo Weber, një ekspert i çështjeve të Ballkanit dhe Europës Lindore në një intervistë për Politiko.al theksonte se kryeministri Rama ka arritur të...

Cakaj kërkesë shteteve të BE: Ne po zbusim sfidat e të...

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj ka marrë pjesë në ministerialin e Varshavës, që u zhvillua në kuadër të...

Procesi i Berlinit/ Samiti në Poloni do zhvillohet më 4 dhe...

Procesi i Berlinit do të vijojë këtë vit me samitin që do të organizohet në Poznań të Polonisë. Ministria e Jashtme polake ka konfirmuar...

Deutsche Welle: Në vend të freskisë së pranimeve të reja, takimi...

Media gjermane ‘Deutsche Welle’ ka raportuar për samitin e Londrës që u zhvillua dje midis Ballkanit Perëndimor dhe shteteve të mëdha të Bashkimit Europian. Kjo...

Sa seriozisht na marrin në Londër? Sekretari britanik jep dorëheqjen një...

Se sa seriozisht i marrin shtetet e Ballkanit Perëndimor në Londër mjafton gjesti i Boris Johnson për ta kuptuar. Sekretari i Jashtëm i Britanisë...

Tjetër datë për takimin Rama-Tsipras, për vendin është përzgjedhur Londra

Takimi midis dy kryeministrave Edi Rama dhe Aleksis Tsipras është kthyer në një telenovelë të vërtetë ballkanike. Fillimisht u raportua se takimi do të zhvillohej...

Diplomati britanik: Marrëveshje në samitin e Londrës për të gjurmuar paratë...

Samiti i ardhshëm në kuadër të Procesit të Berlinit, do të zhvillohet në Londër, në korrik. Me samitin e Londrës mbyllet cikli i dertanishëm...

12 shtete kërkojnë praninë e ministrave të Ballkanit Perëndimor në samitet...

12 shtete, kryesisht të Europës Lindore, kërkojnë praninë e zyrtarëve të Ballkanit Perëndimor në samitet e Bashkimit Europian. Sipas Reuters, Italia, Irlanda, Estonia, Letonia, Lituania,...

Mbyllet “Procesi i Berlinit”, samiti i Londrës i fundit për vendet...

Viti 2018 do të jetë viti  i fundit i ciklit të tanishëm të  Procesit të Berlinit. I nisur në verën e vitit 2014, si një...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!