34 C
Tirana
04/07/2020
Home Tags Profil

Tag: profil

Profil Albin Kurtit/ Kush është kryeministri i ri i Kosovës, lideri...

Kosova sot ka një lider të ri, Albin Kurti. Emri i tij nuk është aspak i panjohur, i cilësuar si simbol i rezistencës, prej thuajse...

Kush është Ursula von der Leyen, nënë e 7 fëmijëve dhe...

Për herë të parë në historinë e Bashkimit Europian, një grua merr drejtim të Komisionit. Parlamenti Evropian e zgjodhi dje me 383 vota Ursula Von...

Profil/ Kush është Kyriakos Mitsotakis, kryeministri që e ka politikën në...

Kyriakos Mitsotakis do të jetë kryeministri i ri i Greqisë. Pas zgjedhjeve parlamentare të parakohshme, fituese u shpall partia konservatore, Nea Demokratia e udhëhequr nga Mitsotakis,...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!