29 C
Tirana
15/08/2020
Home Tags Projektligj

Tag: Projektligj

Projektligji i ri, i gjithë bregdeti në duart e kryeministrit Edi...

Një projektligj i ri, i hedhur për konsultim publik nga qeveria e Kryeministrit Edi Rama, parashikon që e gjithë vija bregdetare e vendit t’i...

Lela: Me projektligjin anti-shpifje, qeveria synon të kontrollojë një territor të...

Analisti Alfred Lela mendon se qeveria me projektligjin anti-shpifje synon që të vërë nën kontroll një territor që ende nuk e ka. “ Ky ligji...

Paketa anti-shpifje/ Lela: Projektligji drakonian, kushdo në pushtet do ta përdorë...

Analisti Alfred Lela është i shqetësuar për projektligjin anti-shpifje se do të censurojë median në vend. Ai parashikon se nga kjo paketë, do të përfitojnë...

Shqetësuese/ Projektligji i firmosur nga 20 deputetë, ka mbi 200 gabime...

Parlamenti shqiptar ka tërhequr vëmendjen së fundmi, sepse deputetët që e përfaqësojnë, intelektualist nuk janë në nivelin e duhur. Shpeshherë gafat që ata kanë...

Projektligji për të dënuarit politikë konsiderohet si provokim nga shumica

Kryetari i Partisë Balli Kombëtar Artur Roshi ka depozituar në parlamentin shqiptar një projektligj ku propozohet që të përfshihen në skemën e dëmshpërblimit të...

Soreca kundër paketës së ligjeve anti-shpifje të qeverisë për mediet online

Ambasadori i BE-së në Shqipëri Luigi Soreca kritikoi projektligjet “Rama” për mediat online dhe e bëri të qartë se Komisioni Evropian do të kundërshtojë...

Bankat rrisin komisionet për transaksionet, përfitojnë edhe nga projektligji i ri

Teksa ekonomia po tenton të shkojë drejt dixhitalizimit, mbajtja e parasë cash do të bëhet gjithnjë më e shtrenjtë dhe më e vështirë. Projektligji i...

Rudina Hajdari zbardh qëndrimin e grupit për projektligjin e ri të...

Deputetja Rudina Hajdari ka shprehur qëndrimin e saj dhe të grupit parlamentar që përfaqëson në Kuvend lidhur me hartimin e projektligjit të "Korporatës së...

OSBE ka rezerva për Projektligjin për Lirinë e Medias: AMA nuk...

OSBE ka shqyrtuar projektligjin për Shërbimet e Medias në Shqipëri, ku mendon se Autoriteti i Mediave Audiovizive (AMA), që ka për funksion të jetë...

Projektligji këllirë që e kthen Akademinë e Shkencave në një klub...

Artan Fuga Një projektligj këllirë, që më bën të vjell, dhe që e kthen akademinë e shkencave më keq sesa është, në një klub pensionistësh...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!