27 C
Tirana
04/06/2020
Home Tags Prokurori

Tag: Prokurori

Bylykbashi: KQZ dhe prokuroria kanë shkelur ligjin në rastin e kryebashkiakut...

Hartuesi i ligjit të dekriminalizimit, Oerd Bylykbashi, ka akuzuar Komisionin Qëndror të Zgjedhjeve dhe prokurorinë se kanë shkelur ligjin në qëndrimin ndaj kryebashkiakut të...

Skandali i Unazës së Re/ Prokuroria e Tiranës çon çështjen në...

Prokuroria e Tiranës ka dërguar vetëm një të pandehur në gjykatë pas hetimeve për skandalin e falsifikimit të tenderit të Unazës së Re, një...

Prokurori i Antimafias Gratteri: Në vitet e fundit kemi shtim të...

Prokurori i Antimafias Nicola Gratteri është një nga hetuesit më të njohur në Itali, i cili ka dhënë goditje të forta mafies vendase. Ai...

Gjykata lë në burg dy shoferët e arrestuar për aksidentin te...

Gjykata e Tiranës vendosi masën arrest me burg për dy drejtuesit e mjeteve të cilët u përfshinë në aksidentin e ndodhur më datën 2...

Eksplozivi në makinën e prokurorit, PD: Organet ligjzbatuese të hetojnë dhe...

Partia Demokratike ka reaguar për vendosjen e tritolit në makinën e prokurorit të Vlorës, Albert Kuliçi, ku i bën apel organeve ligjzbatuese të hetojnë...

Nga Shpëtim Gjika te tokat në bregdet, cilat janë dosjet e...

Makina e prokurorit pranë Gjykatës së Shkallës së parë Vlorë, Albert Kuliçi është hedhur në orë gjatë orëve të natës së mbrëmshme. Ngjarja ka ndodhur...

Kreu i KED-së ftohet të paraqitet në Prokurorinë e Tiranës

Kryetari i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi (KED) Ardian Dvorani ka marrë një ftesë nga Prokuroria e Tiranës për t’u paraqitur. Ai duhet që...

E akuzon si pjesë të KÇK-së, Arjan Ndoj u vu nën...

Arian Ndoji është një nga emrat më të sulmuar në sistemit të drjetësisë prej mazhorancës gjatë kësaj periudhe. Ai akuzohet nga Edi Rama si pjesë...

Padia e Metës ndaj Dvoranit, Krimet e Rënda shpallin moskompetencën, Arta...

Ndërsa padia e presidentit Ilir Meta ndaj kreut të Këshillit të Emërimeve në Drejtësie, Ardian Dvorani është dërguar tashmë në tre prokurori, ajo e...

Ristani: Prokuroria jonë e papërgjegjshme, Muzin duhet të thirrej dëshmitar

Ish-sekretari i përgjithshëm i Partisë Demokratike, Arben Ristani ka akuzuar prokurorinë si të paaftë dhe marionetë të Edi Ramës. Kjo sepse lobisti Nick Muzin,...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!