17/02/2020
Home Tags Prokuroria

Tag: Prokuroria

Lirimi i Endrit Dokles, prokuroria e Krujës zbardh argumentet kundër gjykatës

Prokuroria e Krujës vendosi dje të ankimojë vendimin për lirimin e të dënuarit me burgim të përjetshëm, 36 vjeçarit Endrit Dokle. Përmes një njoftimi për...

Lirimi i Endrit Dokles, prokuroria e Krujës: Vendimi nuk është i...

Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë në Krujë është kundër vendimit të Gjykatës së Shkallës së Parë të Krujës për të liruar me...

Tërmeti/ Meta: Prokuroria të çojë deri në fund hetimet, përgjegjësit para...

Presidenti i Republikës Ilir Meta kërkon nga prokuroria që të vendosë përpara përgjegjësisë penale të të gjithë zyrtarët shtetërorë e ndërtuesit për shembjen e...

Video/ PD: Sandër Lleshaj të hetohet nga prokuroria, tregoi papërgjegjshmëri kriminale

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi ka akuzuar Ministrin e Brendshëm Sandër Lleshaj për sjellje të papërgjegjshme dhe kriminale. Ai e quan zyrtarin,...

613 kg kokainë në kontenierin me banane, Prokuroria kërkon 21 vite...

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka kërkuar 21 vite burg për Arbër Çekajn, pronari i kompanisë “Arbi Garden” dhe i kontenierit të bananeve ku...

Pas shkarkimit si kryebashkiak, Prokuroria urdhër-arresti për Agim Kajmakun

Prokuroria ka firmosur një urdhër-arresti për Agim Kajmakun, ish kreun e bashkisë së Vorës, i cili më 1 nëntor u shkarkua nga Komisioni Qendror...

Akuzat për falsifikim ndaj Bashës, Këlliçi: Merr fund përralla me para...

Kryetari i FRPD-së, Belind Këlliçi ka reaguar, ndërsa në prokurori është ngritur akuza për falsifikim dokumentesh për kreun e PD-së, Lulzim Basha. Sipas tij,...

“Fshehu dënimin”, KQZ mblidhet sot për Agim Kajmakun, vendos për mandatin...

Ashtu siç ishte parashikuar, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka nisur mbledhjen për çështjen e kreut të bashkisë së Vorës, Agim Kajmaku. KQZ po shqyrton  gjetjet...

Prokuroria e Përgjithshme i bën kërkesë KQZ-së: Kajmaku duhet shkarkuar

Prokuroria e Përgjithshme i ka dërguar një shkresë zyrtare Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, ku i kërkon që të shkarkojë kryebashkiakun e Vorës, Agim kajmaku. Prokurori...

Tjetërsim pronash në Gjirin e Lalëzit, ‘arrest me burg’ për 20...

Gjykata e Durrësit ka dhënë masën e sigurisë ‘arrest me burg’ në mungesë për 20 ish-punonjës të Agjencisë së Kadastrës dhe ZRPP-së në Durrës. Po...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!