27 C
Tirana
10/07/2020
Home Tags Proteste

Tag: proteste

Arrestohen 7 persona në Durrës, 5 ishin në kërkim kombëtar; 6...

Shtatë persona kanë rënë në prangat e policisë së Durrësit, 5 prej të cilëve të shpallur në kërkim kombëtar, për vepra të ndryshme penale....

Matura bojkoton provimin e nesërm?! Flet maturanti: Presioni është shumë i...

Vijon në ditën e tretë të saj protesta e maturantëve për të shprehur pakënaqësitë e tyre në lidhje me nivelin e provimeve të maturës....

Protesta e përshkallëzuar e maturantëve: Disa prej nesh të frikësuar për...

Maturantët kanë vijuar sërish protestat në ditën e dytë para godinës së ministrisë së Arsimit në Tiranë, sot (e shtunë) e përshkallëzuar edhe në...

“Mos na ndrydhni ëndrrat, virusi jeni ju”, maturantët protestë para min....

Një ditë pas provimit të dytë në gjuhë shqipe dhe letërsi, maturantët kanë dalë sot në protestë para Ministrisë së Arsimit. Me thirrjet “mos na...

“Po na groposni për së gjalli”, nesër protestë në Durrësin e...

Situata skandaloze në Durrës ku plehrat kanë pushtuar qytetin bregdetar, ka ngjallur reagimin qytetar. Me thirrjen “Po na groposni për së gjalli”, banorë, intelektuale,...

Kosovë/ Me moton ”Duam Zgjedhje”, VV nis test-protestën e radhës

Me moton ”Duam Zgjedhje” ka nisur test protesta e Lëvizjes Vetëvendosje në Kosovë. Qindra protestues janë mbledhur në shesh dhe strehat përreth në Prishtinë...

Lela për vendimin e Bashës: Se di në po bën pakt,...

Analisti Alfred Lela tregon dy shenjat që e bëjnë pesimist. Ai ka rezerva edhe me kreun e PD-së Lulzim Basha, që flet për marrëveshje...

Basha mbledh Kolegjin e Kryetarëve, do të ketë protestë në shkurt

Kryetari i PD-së Lulzim Basha pasi mblodhi Kolegjin e Kryetarëve në mbrëmjen e sotme vendosi që të rikthehen protestat. Opozita e Bashkuar do të protestojë...

“Analistët që kanë b…ë”, Basha flet për marrëveshjen me shumicën

Kryetari i PD-së Lulzim Basha mendon se është opozita që përfiton nga marrëveshja për reformën zgjedhore me shumicën. “Analistët që kanë by....do ta trajtojnë paktin...

Revolted Santa

Chicago, SH.B.A. Protestuesit marrin pjesë në një tubim për të mbështetur heqjen e Presidentit Trump. Foto: Kamil Krzaczyński / Reuters

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!