27/01/2020
Home Tags PS

Tag: PS

Bylykbashi: Tani shpjegohet qartë se përse PS-ja nuk e donte testin...

Ish-kryetari i Komisionit të Dekriminalizimit në Kuvend, Oerd Bylykbashi, deklaroi se kryeministri Edi Rama duhet që ta shkarkojë kryebashkiakun e Bulqizës Lefter Alla, që...

Homazhet për viktimat e 21 janarit, pse Rama nuk mori pjesë

Prej 9 vitesh, në 21 janar në bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’ mbahen homazhe për nder të 4 demonstruesve të protestës së PS në vitin...

9 vjet nga 21 janari, familjarët e katër viktimave ende në...

Sot  mbushen 9 vjet nga vrasja e katër protestuesve para Kryeministrisë, në bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’ në Tiranë. Më 21 Janar të 2011-ës kur Partia...

Reforma Zgjedhore, i mandatuari i opozitës shpjegon si u arrit ulja...

Ndër prej një viti kriza politike dukej shumë larg zgjidhjes, dje palët mazhorancë-opozitë dhe opozitë parlamentare janë ulur në një tryezë të përbashkët për...

U denoncua nga PD si i dënuar në Greqi, Balla tregon...

Sekretari i Përgjithshëm dhe kreu i Grupit Parlamentar i PS, Taulant Balla ka komentuar denoncimin e PD ndaj një tjetër kryebashkiaku socialist të dalë...

Dy deputetët e PS që votuan kundër urdhrit të qeverisë në...

Në total mazhoranca vijon të votojë në mënyrë kolektive pro nismave të qeverisë dhe vendimeve politike të grupit. Rastet përjashtimore janë të rralla. Konkretisht,...

A e shiti PS-ja, Saimir Tahirin? Spiropali tregon të vërtetën

Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin Elisa Spiropali bashkë me deputetin Ervin Bushati u caktuan nga Kryesia e PS-së ditën e sotme, për të qenë...

PS zgjedh krerët e Tiranës, një vend edhe për studiuesin Albert...

Albert Nikolla, pedagog dhe studiues, është angazhuar së fundmi edhe politikisht, duke u bërë pjesë e Partisë Socialiste. Pasi u bë pjesë e Këshillit...

Prezantoi platformën anti-KÇK, Rama ‘kërcënon’ të vetët: Kush nuk e voton,...

Kryeministri Edi Rama ka prezantuar para socialistëve të mbledhur prej gati dy orësh në Art Turbina platformën anti –KÇK. Ndërsa foli për çështje nga më...

OSBE ul sërish në tryezë PS dhe PD për Reformën Zgjedhore,...

Opozita jashtëparlamentare i është përgjigjur sërish ftesës së OSBE për t’u ulur në një tryezë me mazhorancën për Reformën Zgjedhore. Ky takim ka nisur sot...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!