12 C
Tirana
02/06/2020
Home Tags PS

Tag: PS

Fotot/ Betoni i Veliaj mbërrin deri te dera e PS-së

Përtej asaj çka paraqet kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, me aksione për mbjellje pemësh në periferi, një situatë krejt tjetër shfaqet në...

Zbardhen raportet financiare të PS-së dhe LSI-së. Emrat e njerëzve që...

Zbardhet raporti financiar i dorëzuar në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve nga Partia Socialiste dhe Lëvizja Socialiste për Integrim sa i takon financimeve gjatë vitit...

Përçarja e socialistëve në jug, ministrja dhe deputeti organizojnë takim por...

Këtë fundjavë në jug të vendit ishin disa prej ministrave dhe deputetët e zonës së Partisë Socialiste. Ministrat, Damian Gjiknuri dhe Mirela Kumbaro si...

PS ‘rrëmben’ dy këshilltarë, një nga LSI-së dhe një nga PDIU

Partisë Socialiste i janë shtuar dy këshilltarë në këshillin bashkiak të Gjirokastrës. Nënkryetari i këshillit, i zgjedhur nga radhët e LSI-së, Adrian Hyskaj, dhe këshilltari...

Komisioni hetimor për Tahirin, PS kërkon kohë të mendohet

Mazhoranca në Konferencën e kryetarëve ka kërkuar kohë në lidhje me propozimin e Partisë Demokratike për ngritjen e një komisioni hetimor sa i takon...

PS mbledh Asamblenë Kombëtare, lëvizje në sekretariat

Partia Socialiste do të mbledh të shtunën Asamlenë Kombëtare. Mësohet se gjatë kësaj mbledhjeje do të vendoset për ndryshimin e sekretariatit. Një tjetër pikë e...

Pas akuzave të Braçes për Balilajt, LSI i nxjerr të palarat...

Pas akuzave të deputetit socialist Erion Braçe, për dy kontratat e lidhura me familjarët e Klement Balilajt, kur në krye të Ministrisë së Bujqësisë...

Kush janë deputetët ‘e pastrehë’ nga PS, PD dhe LSI që...

Politiko.al ka zbardhur se kush janë deputetët e rretheve nga PD, PS dhe LSI,  të cilët konsiderohen të pastrehë dhe që Kuvendi u siguron...

KQZ i përgjigjet PS-së: Akti që nuk ekziston nuk fallsifikohet dot

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i është përgjigjur pretendimeve të Partisë Socialiste për tjetërsim të vendimit për Kapllanajn. Në një deklaratë për mediat, KQZ sqaron se...

PS shpërblen militantët për zgjedhjet, do të punësohen në shtet ata...

Rezultati “spektakolar”, sipas Ramës, që mori në zgjedhjet e 25 qershorit, u arrit edhe falë militantëve të Partisë, të cilët lobuan fuqishëm për të...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!