23 C
Tirana
14/07/2020
Home Tags PS

Tag: PS

Përplasje klanesh në PS, lirohen nga detyra dy drejtorë brenda pak...

Dy drejtues, të dy institucioneve të rëndësishme, janë larguar nga detyra dy ditët e fundit. Të mërkurën, Alban Ramohitaj, njoftoi dorëheqjen nga drejtimi i...

VIDEO/ “Miell, vezë e televizorë”, si e pasqyruan mediat italiane përplasjen...

Përplasja e ditës së djeshme mes opozitës dhe mazhorancës është pasqyruar dhe në mediat italiane. “Corriere della sera” ka përcjellë ngjarjen e djeshme me titull,...

PS kërkon të heq vëmendjen nga protestuesit, thërret mbledhjen e komisionit...

Në kohën kur deputetët e opozitës ndodhen në ambientet e Gjykatës së Tiranës ku po zhvillohet seanca gjyqësore ndaj 23 protestuesve të arrestuar në...

Rama njoftoi përjashtimin e tyre nga PS-ja, në Kukës janë vetëm...

Në daljen e djeshme për mediat, pas protestës së ndodhur në Kukës, kryeministri Edi Rama njoftoi përjashtimin e këshilltarëve bashkiak socialist nga Partia Socialiste. “Çdo...

Fotot/ Betoni i Veliaj mbërrin deri te dera e PS-së

Përtej asaj çka paraqet kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, me aksione për mbjellje pemësh në periferi, një situatë krejt tjetër shfaqet në...

Zbardhen raportet financiare të PS-së dhe LSI-së. Emrat e njerëzve që...

Zbardhet raporti financiar i dorëzuar në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve nga Partia Socialiste dhe Lëvizja Socialiste për Integrim sa i takon financimeve gjatë vitit...

Përçarja e socialistëve në jug, ministrja dhe deputeti organizojnë takim por...

Këtë fundjavë në jug të vendit ishin disa prej ministrave dhe deputetët e zonës së Partisë Socialiste. Ministrat, Damian Gjiknuri dhe Mirela Kumbaro si...

PS ‘rrëmben’ dy këshilltarë, një nga LSI-së dhe një nga PDIU

Partisë Socialiste i janë shtuar dy këshilltarë në këshillin bashkiak të Gjirokastrës. Nënkryetari i këshillit, i zgjedhur nga radhët e LSI-së, Adrian Hyskaj, dhe këshilltari...

Komisioni hetimor për Tahirin, PS kërkon kohë të mendohet

Mazhoranca në Konferencën e kryetarëve ka kërkuar kohë në lidhje me propozimin e Partisë Demokratike për ngritjen e një komisioni hetimor sa i takon...

PS mbledh Asamblenë Kombëtare, lëvizje në sekretariat

Partia Socialiste do të mbledh të shtunën Asamlenë Kombëtare. Mësohet se gjatë kësaj mbledhjeje do të vendoset për ndryshimin e sekretariatit. Një tjetër pikë e...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!