19 C
Tirana
06/08/2020
Home Tags PS

Tag: PS

Marrëveshja e PS me opozitën parlamentare, Bylykbashi: Pakt vrasësi! Shkeli 5...

Përfaqësuesi i PD në Këshillin Politik për Reformën Zgjedhore, Oerd Bylykbashi deklaron se marrëveshja e re PS-opozita parlamentare prishi marrëveshjen e 5 qershorit. Në një reagim...

Eurodeputeti ngre alarmin: PS po përfiton nga mungesa e Gjykatës Kushtetuese

Raporteri për Shqipërinë në grupin e Partive Popullore Europiane David Lega ka ngritur si problem shumë shqetësues mungesën e ngritjes së Gjykatës Kushtetuese dhe...

Ndryshimet kushtetuese/ PS-PD dhe LSI rikthehen në tryezën e bisedimeve, cilat...

Rikthehen bisedimet mes PS, PD dhe LSI në tryezën e Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore. Mbledhja nisinë orën 11.00 ku po diskutohen ndryshimet kushtetuese të...

“Jam i ftuar i Sandrit”, dy ish-ministrat e PS përplasen në...

Debati për amnistinë fiskale, një nismë e qeverisë shqiptare është shoqëruar me debate mes të ftuarve në emisionin “Kapital” në Vizion Plus. Pjesë e panelit...

PS tërhiqet nga shkarkimi i Metës, a ishte i paralajmëruar ‘reflektimi’...

Partia Socialiste është tërhequr nga shkarkimi i presidentit Ilir Meta në mbledhjen e Komisionit Hetimor. Relatorja Klotilda Bushka pasi prezantoi raportin prej 76 faqesh mbi...

Shijaku i gjunjëzuar nga tërmeti, kryebashkiaku i PS nis ‘kurs’ me...

Kreu i Bashkisë së Shijakut, Elton Arbana i dalë nga zgjedhjet pa garë të 30 qershorit 2019 ka ndërmarrë një nismë të pazakontë, sidomos...

Doli pro listave të hapura, ç’deklaronte Rama vetëm tre javë më...

Kryeministri Edi Rama bëri të ditur sot qëndrimin e Partisë Socialiste pro hapjes së listave, propozim kjo e ardhur nga opozita parlamentare në drejtimin...

A do jetë Veliaj pasardhësi i Ramës në PS dhe a...

A do jetë Veliaj pasardhësi i Ramës në PS, ishte një nga pyetjet që ministri për Diasporën, Pandeli Majko preferoi ta kalojë pa një...

Petro Koçi lë partinë e tij, rikthehet në PS; Spiropali tregon...

Petro Koçi i është bashkuar sërish Partisë Socialiste. Koçi, i cili ka drejtuar Partisë Socialiste e Vërtetë 91, ka marrë detyrë të re në Partinë...

PS “ndez motorrët” e fushatës, Spiropali: Gati për të vërtetuar me...

Me përfundimin e gjendjes së jashtëzakonshme për shkak të pandemisë së COVID-19, Partia Socialiste ka ndezur motorët e fushatës elektorale për zgjedhjet e 2021-shit....

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!