12 C
Tirana
02/06/2020
Home Tags Putin

Tag: Putin

Putin fton fuqitë e mëdha në një samit për të folur...

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin propozoi një samit me vendet anëtare të Këshillit të Sigurisë, Kina,Rusia, Franca, SHBA-ja dhe Britania e Madhe brenda vitit...

Merkel në konferencë me Putin në Moskë: Të respektojmë marrëveshjen bërthamore...

Kancelarja gjermane Angela Merkel, ka përsëritur sërish sot thirrjen drejtuar të gjitha palëve që të respektojnë marrëveshjen bërthamore me Iranin. Sipas një marrëveshje të ndërmjetësuar...

Rusi/ Kundërshtarin e Putinit e marrin me forcë ushtar dhe e...

Një nga rivalët opozitarë të presidentit rus Vladimir Putin është marrë ushtar. Udhëheqësi i opozitës ruse Aleksii Navalny tha sot se njëri prej aleatëve...

Vuçiç: Nëse do të ishte Putin president, NATO nuk do na...

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç deklaroi se e shkuara do të ishte ndryshe nëse Vladimir Putin do të ishte në krye të Rusisë, kur...

Vladimir Putin shpreh ngushëllimet për viktimat e tërmetit

Presidenti i Rusisë Vlladimir Putin i ka dërguar një telegram ngushëllimi presidentit të Republikës së Shqipërisë Ilir Meta, pas tërmetit që deri më tani...

Gerard Depardieu flet për Putinin, Erdoganin, Edin dhe Aleksandrin e Serbisë

Aktori i njohur francez Gerard Depardieu prej disa ditësh ndodhet në Shqipëri. Në Gjirokastër po xhirohen pjesë nga filmi “Milosheviçi dhe unë”. gjatë kësaj...

Ish ministri i Jashtëm bullgar: Pas vetos së Macron-it, Putin ka...

Ish ministri i Punëve të Jashtme të Bullgarisë Solomon Pasi e shikon si një gabim të rëndë vendimin e presidentit francez Emmanuel Macron për...

Video/ Kërkesa e veçantë e Erdoganit për Putinin: A do më...

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin dhe ai i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan vazhdojnë që t’i forcojnë marrëdhëniet mes tyre. Kreu i shteti turk ishte...

Në 20 vite në pushtet, Vladimi Putini e ka bërë botën...

Në fillim ai ishte "anti-Jelcini": shumë më i ri se presidenti ende në detyrë, plot energji, me paraqitje të sigurtë në publik, refuzues ndaj...

Kërcënon Putin: Edhe Moska do të ndërtojë raketa bërthamore

Shfuqizimi i traktatit historik për kontrollin e armëve bërthamore ka sjellë pasojat e para negative për botën. Presidenti rus Vladimir Putin tha se Moska...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!