26 C
Tirana
07/07/2020
Home Tags Putin

Tag: Putin

Media serbe: Rusia mesazh Serbisë për Kosovën, porosia urgjente e presidentit...

Ambasadori i ri i Rusisë në Serbi, Aleksander Botsan-Kharchenko, nesër do të takohet me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiç. Kharchenko do t’i dorëzojë një mesazh...

Ish-ambasadori i OKB: Rama është pjesë e planit të fshehtë  të...

Diplomati Agim Nesho deklaron se kryeministri Edi Rama është pjesë e projektit sekret të Rusisë dhe Turqisë për ndarjen e kufijve të Kosovës dhe...

Putin nga Beogradi: Veprimet e Prishtinës rrezikojnë qëndrueshmërinë në Ballkan

Presidenti rus Vladimir Putin, akuzoi të enjten autoritetet në Kosovë për ndërmarrje veprimesh provokuese ,siç është themelimi i ushtrisë që, sipas tij mund të...

Tre çështjet që do diskutohen gjatë takimit Merkel-Putin

Pas vizitës së Merkelit në maj në Soçi, ky është tashmë takimi i dytë midis Kancelares gjermane dhe Presidentit rus brenda tri muajsh. Sipas...

Në prag të Botërorit ‘Rusi 2018’, Vladimir Putin tregon kush është...

Në prag të nisjes së Kampionatit Botëror të Futbollit ‘Rusi 2018’, presidenti rus Vladimir Putin, ka treguar cilën Kombëtare shikon si favorite. Gjatë një konference...

Vritet një tjetër gazetar rus, kritik i Putin

Një gazetar rus është vrarë në Kiev. Sipas mediave vendase bëhet fjalë për gazetarin Arkady Babchenko, 41-vjeç, i njohur si kritik i Presidentit rus...

Putin i përgjigjet kërcënimit të Trump: Ku duhet të fluturojnë raketat...

Moska zyrtare i është përgjigjur kërcënimit të presidentit amerikan Donald Trump, i cili deklaroi se ‘Rusia duhet të bëhet gati të presë raketat”. “Raketat e...

Rizgjedhja e Putin, Trump e uron për fitoren; Tre pikat e...

Dy ditë pas rikonfirmimit të tij sërish në krye të Kremlinit, presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka marrë një tjetër urim të rëndësishëm, këtë...

Video/ 100 ditë larg Botërorit, Putin tregon aftësitë si futbollist

FIFA ka publikuar një video e cila njofton se kanë mbetur edhe 100 ditë nga nisa e kampionatit Botëror Rusi 2018. Në video shfaqen emra...

Presidenca e mbajti të fshehtë, ambasada ruse publikon urimin që Putin...

Ditën e djeshme Presidenca publikoi mesazhet e urimit që kishin mbërritur në adresë të kreut të shtetit me rastin e 105-vjetorit të Shpalljes së...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!